| Anamaria13m73829j a întrebat:

Hey... aș vrea să vă spun prin ce am trecut acum 2 ani. În momentul de față am 14 ani mă rog deci totul a început atunci când aveam 5 ani. Mama mea a cunoscut un bărbat și de atunci s-a schimbat, efectiv acel om îi zicea cum să se comporte cu mine începuseră să mă înjure din nimicuri și să mă bată. Într-o zi eram cu o prietenă afară și începe mama să mă certe că de ce mă văd cu ea, după puțin timp venise și acel om, mă luse de păr și mă trăgea. Vreau să vă zic că înainte mama nu mă înjură sau să mă bată foarte rar se întâmplă așa ceva. Când aveam 12 ani plângem în fiecare zi, efectiv nu aveam pe nimeni nici prieteni, nici familie care să mă înțeleagă. Stiu că voiam să mă sinucid, nu mai puteam, toată lumea își bătea joc de mine. Nu avem ce discuta cu mama pentru știam ce urma, aș fi vrut o familie care să mă iubească nu să fiu bătut și jignita în fiecare zi.

Răspuns Câştigător
| Ella2692 a răspuns:

Off, puiule. Am trecut exact prin aceeași poveste. Simțeam că femeia care mi-a dat viață și o cunosc de atâta timp este cu totul și cu totul o altă persoană sad
Pe mine mă încuia în casă în timp ce mama era plecată la muncă iar mama când ajungea tot pe mine ma bătea sau certa
Știu că este greu de crezut dar toate astea într-o zi se vor termina fiindcă mama ta v-a observa pur și simplu cu cine locuiește.
Dacă mai ai frați sau surori vorbește cu ei.
Și în nici un caz nu îl lăsa pe acel om să te atingă și mă refer la avansuri sexuale. Poate îți sună banal dar eu am pățit asta.
Ai grijă de tine și dacă vrei. poți discuta oricând cu mine! happy

| Anamaria13m73829j explică (pentru Ella2692):

Îți mulțumesc, din păcate sunt singură la părinți

| Anamaria13m73829j explică (pentru Ella2692):

Chiar aș dori să vorbesc cu tine. Nu prea am cu cine discuta în legătură cu asta

| mihai69 a răspuns (pentru Anamaria13m73829j):

Sfatul meu e să suni mai întâi la „telefonul copilului", din primul mesaj de aici.
Nu știi cine se poate ascunde sub un nume de utilizator binevoitor. Nu zic, chiar poate fi unul, dar ești 100% sigură?!?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Anamaria13m73829j):

Hei, poți să discuți cu mine de câte ori dorești. Pot dovedi faptul că sunt o persoană reală.

| Anamaria13m73829j explică (pentru anonim_4396):

Mi-ar face plăcere să vorbesc cu tine

| anonim_4396 a răspuns (pentru Anamaria13m73829j):

Din păcate statusul de junior nu îmi permite să îți trimit un mesaj.
Iar cum cel mai bine pentru amândouă ar fi să nu lăsăm link-urile de la conturile noastre te voi ruga să îmi scrii oricând dorești la adresa aceasta de e-mail ftastic14@gmail.com
Urmând acolo să alegem metoda prin care putem comunica!

10 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

E politie pentru problema ta, dar aia inseamna sa dispari din casa in alt loc departe de bataie si violenta

| 116111 TelefonulCopilului a răspuns:

Buna!

Hai sa stam de vorba. Vrem sa te ajutam.
Poti primi ajutor specializat in mod gratuit.

Asociatia Telefonul Copilului poate fi partenerul tau de discutii sau poate fi prietenul tau atunci cand te confrunti cu o problema. Confidentialitatea este cuvantul cheie in relatia ta cu serviciul Telefonul Copilului, oferit de organizatia noastra.
Apelul catre 116 111 este gratuit din retelele Telekom, de luni pana duminica, in intervalul orar 08.00 – 00.00. Mai multe poti afla si la: http://www.116111.ro/intrebari-frecvente
Pentru ca problemele cu care te confrunti reprezinta subiecte delicate si te-ai putea simti in largul tau mai degraba in mediul online, te indrumam sa ne transmiti mesajul tau la telefonulcopilului@telefonulcopilului.ro

Acum poti primi consiliere gratuita si direct de pe telefonul mobil, descarcand aplicatia noastra http://www.116111.ro/descarca-aplicatia

Asteptam sa te ajutam!

| Silwian a răspuns:

Http://www.telefonulcopilului.ro/

Intra pe site ul de mai/sus!

| tanya26 a răspuns:

Iti inteleg povestea e foarte trista si imi pare rau pentru ceia ce ai fost si esti nevoita sa traiesti dar sa stii ca mai devreme sau mai tarziu o sa apara soare si pe strada ta promit