| anonim_4396 a întrebat:

Hey, ce părere aveți despre vecinii exagerat de "recunoscători" "iubitori" sau lingușitori. Nici nu știu cum o pot numii pe acesta fata

Deci, am o vecina care de câte ori ma vede pe strada, nu îmi da pace deloc. Ma ia în brate, ma pupa, își pune fetita sa ma pupe și ma tot complimenteaza: îmi spune ca eu sunt cea mai frumoasa de la noi din casa (stau în casa soacrei cu unele cumnate ) ca ii place felul meu de a fi și de a ma îmbraca, ca ii plăcea parul meu blond și de ce nu ma vopsesc iar blonda? Ii spune fetitei ei, să ma iubească pe mine când o fi mare, cum ma iubește ea acum. și multe altele ca nu vreau sa va plictisesc.

Ea este cam amarata și are o fetita mica. Amarata în sensul duce lipsa de bani, mâncare haine etc. Eu de cate ori am ocazia o ajut: ii mai dau hăinuțe sau jucării de la nepoții soțului meu, pentru aia mica, ii mai dau câte 5-10 lei cand pot, mâncare etc. O înțeleg ca vede ajutorul meu și asta e forma ei de a-mi mulțumii. dar mie nu îmi place. Ma simt sufocata, nu îmi doresc sa fiu îmbrățișata și pupata de fiecare data când ies pe strada sau ca copilul acela sa vina mai mult forțată de ea, la mine. Și în plus, îmi e mila de ea și de fetita ei dar are coșuri și igiena ei e cam precara și nu îmi place sa ma "agreseze" de fiecare data. Și nu știu cum sa fac sa scap de acesta "iubire" pe care nu mi-o doresc, dara fără sa o jignesc sau ceva...

Răspuns Câştigător
| teo530 a răspuns:

Foarte frumos ce faci! Ai putea sa ii spui usor, nu ii spune ca te sufocaca sa nu se simta prost, spune-i doar ca nu e nevoie sa te ia mereu in brate si fica ei sa te pupe, e de ajuns un buna, salut, buna-dimineata etc. Iar cu igiena propune-i sa foloseasca o crema speciala prescrisa de un dermatolog, si mai zi ca inainte de a da sa spele bine fata cu apa si sapun ca sa fie fata curata. Succes!

| anonim_4396 explică (pentru teo530):

Mulțumesc pentru sfat! O sa încerc sa vb cu ea, în cel mai frumos mod ca să nu se simtă prost.

6 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Cred ca poti atunci cand o vezi sa ii spui ca te grabesti. Faci asta o data de doua ori si pana la urma poate intelege ce se intampla si nu mai reactioneaza asa.
Si eu am o vecina ce ma tot agaseaza cu "unde mergi, de unde vi" si bla bla dar daca i-am raspuns scurt si pe graba sa mai potolit.

| Dalmore a răspuns:

Am si eu o vecina asa, are si un mic handicap si o inteleg, cred ca doar duce lipsa de afectiune si e recunoscatoare pentru ce faci pentru ea. Vecina mea din cauza handicapului e putin marginalizata si mna, e singuratica. Eu o data n-am vazut-o in bus, n-am salutat-o si de atunci mi-a dat pace. O sa mai creasca si o sa-i treaca iubareala asta... nu prea ai ce sa faci, eventual sa ii zici sa nu te mai ia in brate ca esti racita sau ceva laughing))

| Yurisa a răspuns:

Poti sa ii spui chestia asta nu cred ca s-ar supara. Vrea sa iti arate recunostiinta probabil ii pui frumos ca nu e nevoie sa te pupe si sa te imbratiseze de fiecare data.

As vrea sa te ajut mai mult dar nu stiu cum e. Vecinii mei sunt tigani si am doar flegme in geam laughing

| Anabela777 a răspuns:

Spune-i ca esti racita, n-o sa mai faca contact fizic cu tine dupa asta.

| jojo46d a răspuns:

Sa fiu sincer mie imi place sa fiu direct, ii poti explica cu frumos, clar o sa se simta putin prost, dar nu ai de ales daca vrei pace. Faza cu "sunt racita" nu o sa tina mai mult de 1 saptamana hai 2.