| anonim_4396 a întrebat:

Hey!
Cum priviti oamenii care fac nunti cu copii?
Cind am fost insarcinata nu am reusit sa face nunta din cauza banilor, doar ni-am cununat cand copilul avea deja 4 luni, acum am hotarit sa facem nunta in 2018, copilul va avea 2 ani.
Desigur ca de mica am visat sa-mi joc nunta pe bunul plac si la sigur orice fata viseaza, dar oare ce v-a spune lumea?

11 răspunsuri:
| Kaℓi a răspuns:

Nu ar trebui sa-ti pese de ce spune lumea. Daca asa credeti voi ca e bine, daca exista conexiunile sociale, reciprocitatile, traditiile de familie si alti factori care conduc spre organizarea unei nunti in general, nu vad de ce nu ati face-o.

| Freya1 a răspuns:

Nu te intereseaza gura lumi.Cei drept daca ne luam dupa datini daca ai copil nu mai e ok sa fi mireasa dar acum daca ai sub 40 de ani poti linistita nu te lua dupa lume

Răspuns utilizator avertizat
| Andreeas_Andreeas_1997 a răspuns:

Unchiul meu a făcut nunta vara care a trecut și are un băiețel de 5 ani.totul a fost ok, dar tot mama o sa te simți și în seara nuntii pentru ca nu ai Cum sa lași un copil de 2 ani în grija cuiva apropiatîn rest a fost o nunta ok.eu zic ca ai face bine sa-l lași pe micuț la o bona.varul meu a fost ca un ghimpe sub unghie laughing

| GabiDumitrescu a răspuns:

Daca te intereseaza ce va spune lumea (nu CE V-A!), mai bine nu faci nunta. Daca faci nunta asteptindu-te sa iesi in vreun mare profit cu banii si nu iei in calcul si varianta de a iesi chiar in minus, mai bine nu o faci. Daca visezi sa fie magic, distractiv, unic, mai bine faci o petrecere intre prieteni, si nu "nunta" in sensul clasic.

| RAY a răspuns:

Nu nimic rau in asta, lumea e rea barfitoare, ipocrita asa ca nu te lua dupa lume

| leapșa a răspuns:

Nu mai e mare minune, a devenit o obisnuinta.

| Freya1 a răspuns (pentru falokrat):

Am specificat ca nu ma citeste si tu mai atent.Ea isi facea griji daca va zice lumea ceva si am zis ca poate ca datinile asa zic dar nu trebuie sa se ia dupa ei...Tot trebuie sa comenteeezi tu asa

| Adry05 a răspuns:

Ce mai conteaza ce spune lumea? ORicum copilul e facut si toti stiu. ORicum impotriva la asa ceva mai au poate batranii care oricum s-au cam obisnuit si cu `moda` asta. MAjoritatea acum fac nunta dupa ce au facut copilul.

| Anonim075162839401 a răspuns:

Multumesc tuturor pentru raspunsuri, parca am mai prins curaj, desigur ca copilul meu e mai presus de toate si nu ne este nici piedica, doar ca amus se mai gaseste cate unul sau una care iti mai strica dispozitia.
Sper din suflet sa-mi realizez in sfarsit visul acesta!

| minrest a răspuns:

Mi se pare acelasi lucru.