| icewolf a întrebat:

Hey guys, ummmmm, sa zicem ca m-am indragostit de o fata, problema e ca ea nu vrea sa aiba vreo relatie. In concluzie am decis sa o uit, dar pur si simplu nu pot, ea e ultimul lucru care imi vine in minte noapte inainte sa adorm, plus ca e colega mea de clasa, aveti vreun sfat?

14 răspunsuri:
| CdeMetal a răspuns:

Timpul le vindeca pe toate, doar trebuie sa-ti dai niste timp si ai sa o uiti.
Am trecut si eu prin asta de cateva ori, chiar.

| SporeBox a răspuns:

Never give up! Daca asta vrei incearca sa o uiti in continuare. Incearca sa iti ignori sentimentele si sa fiti aproape cat mai putin timp.

| AdelinaC a răspuns:

Cum ti s-a mai zis, lasa timpul sa treaca si o vei uita. Practica un sport, iesi si socializeaza, sigur vei intalni pe alta

| Bizon95 a răspuns:

Imi e frica de ziua de maine, dar, imi place jocul Red Alert 2 Yuri's Revenge, asa ca doua zile am studiat si dupa aia am reusit sa fac jocul sa mearga pe windows 10, asa ca de cate ori devin prea preocupat dau o bila (joc un skirmish vreo 40mins-2h) si uit de tot

DUTE LA UN FILM (Avengers end game e RUPERE) sau a orice altceva te face sa uiti, macar 1-2h

NU reusesti

atunci du-te in in fata la blocul ei si urla pana nu mai poti ca o iubesti si ca nu poti trai fara ea... asa ca ori ea isi schimba perspectiva, ori te ia politia si te... TREZESTE big grin

| icewolf explică (pentru Bizon95):

Prima parte nu stiu ce legatura are, a doua am facut asta, a treia... Nu mersilaughing))) dar thx

| icewolf explică (pentru SporeBox):

Cand e colega ta de clasa si stai la 1 metru de ea la ore cam greu dar o sa incerc mersilaughing

| Edmonds2342 a răspuns:

Timpul

| AndreeWz a răspuns:

Daca i ai spus ca o placi si etc si ea ti a zis ca nu vrea relatie, cel mai probabil este fz, mi s-a intamplat fix asa, dar am crezut o vreo 2 ani si am lasat o balta pana la urma

| Bizon95 a răspuns (pentru icewolf):

"sau a orice altceva te face sa uiti"

orice (joc, film, invatat, rezolvat probleme de matematica, etc. etc. etc) te face sa uiti de tot si de toate macar o perioada... eu ti-am dat niste exemple care ma fac pe mine sa uit (jocul ala, filmul Avengers, etc.)

| Uvox a răspuns:

Sfaturi am, depinde dacă vrei sa le folosești. O condiție este sa le înțelegi.
Asta cu uitarea e o prostie, o sa uiți când o sa uiți. Nicio clipă mai devreme.
Ce trebuie sa accepți este asta: sa accepți ca nu se poate.
Dacă vrei sa fi prizonierul propriilor gânduri nerealiste, nimeni nu te poate împiedica.

Accepta ce nu poți schimba, schimba ce poți și înțelege diferența dintre ele.
Bafta.

| Cannibal a răspuns:

Ai putea să îi rămâi aproape totuși poate pe parcurs se întâmpla o minune.

| icewolf explică (pentru Cannibal):

Poate.

| OrdanKarris a răspuns:

Sfatul cel mai bun: diversifica cu mai multe fete. Obsesia ta pentru o singura femeie este rezultatul lipsei altor femei. Cu cat cunosti mai multe femei cu atat una singura din ele va conta din ce in ce mai putin.

Sfatul nr. 2: nu te mai indragosti aiurea fara sa stii dinainte daca fata/femeia te simpatizeaza macar un pic. Eu demult am incetat sa gonesc dupa femeile care sa necesite convinse sa fie cu mine. Acum caut doar muieri pline de viata, cu chef de caterinca si care atunci cand ma intalnesc sunt aproape instant fascinate. Sau femei care sunt disperate dupa ceva afectiune, femei divortate care dintr-un motiv sau altul nu au primit ce trebuia, cand trebuia, in general femei care nu stramba din nas si nu trebuie plimbate si tratate prin oras de 100 de ori pana sa conceapa o relatie cu mine.

Daca nu vrea relatie trebuia sa-i zici: "nici eu nu vreau relatie, ne-o tragem si ne vedem de drumurile noastre". daca avea prieten ii spuneai: "eu nu-ti cer sa te desparti de prieten, ne facem amandoi relaxul si apoi te intorci linistita la prietenul tau" laughing Invata sa nu-ti pese.

| icewolf explică (pentru OrdanKarris):

Frate stiu ce zici, si am mai avut o relatie si nu duc lipsa, dar e pur si simplu sentimentul ala de atractie pe care nu-l poti explica, stii ce spun. Eu nu ma indragostesc de o fata sau ma gandec la ideea de relatie cu o fata fara sa ma intreb daca merita si daca pot mentine relatia asta.