| Céline7 a întrebat:

Hey! Iubesc un baiat si vara trecuta i-am spus asta si el mi-a zis ca nu crede in iubire,dar mereu incerca sa ma faca geloasa si se da la altele.Iar dupa un timp mi-a propus sa uitam tot si sa ramanem prieteni, si mi-a dat cerere pe facebook si m-a pus ca prieteni apropiati, dupa un timp mi-am facut alt cont pe facebook si i-am trimis cerere, cererea a acceptat-o dar nu a acceptat ca suntem prieteni apropiati, oare de ce? Ce sa fac ca sa ii atrag atentia? M-am schimbat mult pentru el.

Răspuns Câştigător
| AleeMtf a răspuns:

In primul rand nu-si mai schimba tu felul tau de a fi, nu pentru un baiat ci pentru NIMENI! Tu esti speciala in felul tau de a fi. daca el nu se simte atras de tine degeaba incerci. eu am iubit un baiat 3 ani se zile si nu i-a pasat, crede-ma, m-am shcimbat pentru el sa ii atrag atentia sa fiu pe placul lui si degeaba, mereu imi zicea, "dragut ce incerci sa faci dar degeaba, nu te pot place". Mai exista si varianta ca el nu vrea sa strice o prietenie buna. dar crede-ma sa multi baietii nu merita, probabil e prea copilaros, nu e trecut destul prin viata sa stie sa aprecieze ceea ce are atunci pe moment.
Tu daca te duci in gradina nu culegi florile cele mai frumoase? asa si el. Poate nu-i place ca esti prea insistenta, incearca sa te faci sa nu-ti pasa, oricat de dureros va fi, stiu ce-ai sa simti dar atunci iti vei da seama de foarte multe lucruri. happy Sper ca ti-am fost de ajutor. succes. te pup!

3 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

"Dragostea adolescentina este ca dragostea unui catelus; mai tarziu amandoi vor avea o viata de caine."
Renunta la acest baiat -si renunta si la ati mai face altul pana cand vei ajunge la o varsta in care sa iti gasesti un sot. Cautati un prieten doar gandul de a te casatori cu el; alt motiv pentru ati face prieten nu trebuie sa existe.

| kiduţa18 a răspuns:

Eu cred că ţine la tine şi încearcă să te facă geloasă ca să vadă cum reacţionezi să-şi dea seama dacă-ţi pasă sau nu. Ai răbdare cu el şi vorbeşte mai des şi-ţi vei da seeama încet dacă te place sau nu. Sau spune-i direct că tu vrei să fi mai mult decât prietena lui şi să vă gândiţi la o soluţie benefică pentru amândoi. În caz că-ţi spune că el nu simte asta pentru tine, lasă-l în pace şi caută-ţi altul.

| FinnalyToLove a răspuns:

Poate asta e problema...ca te-ai schimbat, te-ai gandit ca poate el nu crede ca ai facut-o pentru el? Ca poate lui nu-i place? Ca poate se simte in pericol ceea ce duce la gelozie? Te-ai gandit ca poate te place dar ii e frica sa recunoasca? Gandeste-te smug