| VerginicăVacăGrasă a întrebat:

Hey lume, in cazul unui cuplu care s-a mutat impreuna si iubita pregateste mancare pentru toata saptamana se tine cont cine mananca mai mult din preparat?

Răspuns Câştigător
| Sofer a răspuns:

Cred ca se tine cont. Sa nu mănânce unul mai mult ca altul.

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu tin cont si asa ea mananca mai putin ca sa nu puna grasime pe ea

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da, se ține cont, iar mâncăul trebuie să cotizeze în plus, că așa e frumos.

| Freya1 a răspuns:

Eu nu stiu ce cupluri ai vazut tu, dar in cele normale si unul si altul gătesc si le e drag sa vada ca partenerul e mulțumit si satul.
La mine in cuplu se discută despre ce am vrea sa mâncăm si chiar ne oferim unul altuia porție dubla si daca asta inseamna ca cel ce ofera sa mănânce mai putin.Nici de cum nu ne tragem farfuria de la gura.

| Eireann a răspuns:

Normal, facem in Excel un grafic cu cate linguri de mancare ia fiecare. Daca pui sare in plus se calculeaza ca jumatate de lingura si piper ca o lingura intreaga. Acum serios, chiar sta cineva sa faca din astea? Tot ce e pentru casa pe jumatate, mancarea le fel chiar daca eu am alt stil alimentar.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta nu e un cuplu normal dacă se tine cont de asa ceva. Eu nu am mai auzit asa ceva. E normal ca bărbatul mănâncă mai mult dar wtf cine se gândește la chestiile astea? Nu prea contează asta. Adică nu contează și nu te ajuta cu nimic dacă mănânci mai mult sau mai puțin.

| Dandinelle a răspuns:

Oau, văd că și mai devreme ai întrebat despre consumul de apă și gaz.
In general când te muti cu cineva cazi de acord cu treburile casnice dar nu chiar așa strict și de cantități. Pentru că ar trebui sa existe totuși comunicare deschisa când îți împărți și spațiul personal cu cineva, nu ai cum sa faci reguli așa stricte. Astea par reguli făcute să fie ceartă în casă.
Când pregătesc ceva pentru mine și partenerul meu mă gândesc de fapt câtă mâncare sa fac, ce condimente sa pun etc. Faza aici e că împărțim și banii în casă și nu conteaza că unul sau altul câștigă mai mult sau mai puțin.