| Kida20 a întrebat:

Hey. O mica problema.

Sunt cu prietenul meu de aprox. 4 luni.In acest timp ne-am inteles excelent, nu ne-am certat deloc si pur si simplu ne potrivim din orice punct de vedere.DAR.de aprox o luna nimic nu mai e la fel.Lucreaza foarte mult, cam in fiecare zi.este in ultimul an de facultate, are examene de dat, restante, licenta. S-a certat cu ai lui, nu a vrut sa le ceara bani si de aceea s-a angajat, cam toti banii ii da la faculate.

Oricum, de cand lucreaza a devenit mai distant, nu-mi mai zice ca ma iubeste, nu mai vorbim atat de des. el este f stresat, nu prea mai are timp de nimic, nici de mine.

Eu am incercat si incerc sa-l inteleg si sa fiu alaturi de el, nu i-am reprosat nimic dar sincer nu mai rezist sa fiu asa cu el.De multe ori plang ca il vad mai rar si pur si simplu mi-e dor de el, cum era inainte. Mi-e dor sa fiu iubita si sa iubesc, sa-l iubesc. poate par egoista dar este prima relatie adevarata pe care o am si imi este foarte frica sa nu-l pierd, mi-e frica sa nu se fi saturat de mine desi imi zice ca ma iubeste enorm. dar mi-e frica, ma gandesc ca relatia noastra o sa se termine.

Ce ar trebui sa fac? Sa renunt sau sa astept?

Răspuns Câştigător
| Lavazza_5427 a răspuns:

Vad ca ai scris " mi-e dor sa fiu iubita si sa iubesc".
Din cate vad eu tu il iubiesti happy la prezent, nu a ajuns sa iti fie dor de asta. Orice fata cere afectiune din partea baiatului si te inteleg perfect. Dar gandeste-te ca perioada de examene nu dureaza la infinit. Gandeste-te ca are atatea pe cap, tu ar trebui sa stii mai bine pentru ca esti impreuna cu el si il iubesti. Tu cel mai mult incearca sa ii fi alaturi, nu cere multa atentie, chiar daca poate te doare un pic, dar el are mai multe nevoie de grija si de sprijin decat tine. Incearca sa rezolve multe probleme odata si se vede ca e foarte stresat. Tu nu trebuie sa stai pe capul lui ci doar sa il sprijini, chiar daca il vezi rar, chiar daca iti spune foarte rar ca te iubeste. Arata-i cat de mult inseamna el pentru tine si ca nu il vei lasa nicioadata la greu, din asta te sfatuiesc sa fi alaturi de el acum cand are examene, cu orice poti, de la cel mai mic detaliu pana la un sacrificiu. Fi alaturi de el si multa bucurie sa aveti!happy Nu renunta pentru ca va iubiti! happy

3 răspunsuri:
| NickiMinaj a răspuns:

Esti egoista. astepta si tu, nu mai e mult si se termina anul scolar.

| ionutb_9642 a răspuns:

Pe bune ca esti egoista, tu habar nu ai cat de mult stres este sa muncesti, sa ai examene de dat, restante plus licenta. In loc sa te gandesti la tine, mai gandeste-te si la el si sprijina-l. Daca vei fi alaturi de el si il vei sprijinii si sustine atunci cu sigurantaa relatia va devenii mult mai profunda, dar daca il cicalesti s-ar putea sa ai o surpriza neplacuta pentru ca nimeni nu vrea as fie stresat

| alina0000 a răspuns:

Eu zic ca cel mai bine e sa intrebi un specialist, nu poti sa te iei dupa oricine.iti pot recomanda eu unul ff bun : rotariu_sorin@yahoo.com