| saryun a întrebat:

Hey salut ce cadouri de craciun imi recomandati pentru cei dragi?

5 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Cel mai bun cadou pe care il poti face cuiva de Craciun este sa fii alaturi de el cu o atitudine frumoasa, cu zambetul pe buze, sa il faci sa se simta iubit, apreciat. Sa fie mai linistit ca de obice.

Daca vrei sa ii faci un cadou frumos cuiva, cel mai bine este sa fii atent la ce are nevoie, ce ii lipseste. In functie de posibilitatile tale materiale cumpara-i ceva ce stii ca are nevoie. Ceva ce si-ar dori dar poate momentan nu isi cumpara pentru ca nu e o prioritate pentru el. Nu hotara tu pentru el de ce are nevoie. Fiecare om are nevoile lui.

Foarte important spun eu e sa ii oferi si ceva care sa simbolizeze relatia voastra, un cadou poate facut de tine, cat de simplu ar fi el, o felicitare care sa ii ramana ca amintire, lucruri frumoase care sa ii aduca aminte de cat de bucuros este ca te cunoaste.

| faramatania a răspuns:

Căciuli,fulare,mănuși,pijamale,tricouri,deodorante,after shave,spumă de ras și gel de duș,dresuri lycra,brelocuri,ceas de călătorie pliabil,magneți de frigider(brazi,stea),set de globulețe,cană cu Moș Crăciun,ramă foto pentru Crăciun, decorațiuni pentru brad, săculeți de pluș cu Moș Crăciun, set lumânări și bețișoare parfumate, etc.

| martzian a răspuns:

Nu cred ca exista cadouri bune sau cadouri mai putin bune pentru toata lumea. Cadoul trebuie sa fie diferit in functie de fiecare persoana in parte.

Cele mai potrivite daruri le-am facut in urma unui efort personal de a observa indeaproape dorintele celor vizati - in conversatiile de zi cu zi, la cumparaturi, etc. Inca mai ai timp sa-i "descoperi". De exemplu, un oftat al sotiei in fata unui parfum bun la Sephora, pe fondul asezarii acestuia inapoi in raft sau un comentariu al sotului legat de un lucru care i-ar fi de folos (lucruri care apar tot timpul si sunt usor de observat daca facem efortul asta) ne pot ajuta sa ne decidem. Chiar daca ele nu vor implini nevoia cea mai mare a celui drag, el va aprecia mai mult faptul ca l-am ascultat si am tinut cont de dorinta lui exprimata. Nimic nu se compara cu sentimentul pe care ii ai atunci cand descoperi ca celalalt iti acorda asemenea atentie.

Succes!

| OliverArrow a răspuns:

Ce le place si ce isi doresc.

| brandsfashion a răspuns:

In primul rand cel mai frumos cadou este sa le fii alaturi celor dragi, ca e vorba de parinti, prieteni, iubiti insa nici partea materiala nu e de neglijat si de Craciun, puteti opta pentru: 1.suporturi de farfurii
Suporturile de farfurii sunt foarte utile intr-o casa. O masa aranjata cu suporturi din bambus de exemplu are un aspect deosebit, deci nu veti da gres daca pentru fiecare membru al familiei la care veti merge in vizita de Craciun veti cumpara un astfel de suport. In functie de model si de materialul din care este realizat, un suport de farfurii costa de la 4 la 30 de lei. Pentru bucatarie sunt la fel de utile si seturile cu manusi sau suporturi pentru oalele fierbinti.
2. Obiectele hand-made sunt la moda si foarte potrivite pentru cadourile de Craciun
Piata de hand-made a luat amploare si la noi. Puteti gasi la targurile specializate sau chiar pe net diverse obiecte hand-made (de la bijuterii, la fulare, accesorii, pahare, farfurii pictate manual, magneti ce frigider sau decoratiuni). Aveti avantajul ca produsele sunt unicat, iar gestul vostru va fi apreciat de cel care primeste cadoul. In functie de optiunea pe care o faceti, puteti plati intre 15 si 100 de lei.
5.USB-urile, potrivite pentru barbati de Craciun
Daca aveti o ruda care foloseste foarte mult calculatorul sau este pasionata de IT, atunci un USB poate fi oricand binevenit, incapator sa fie. De exemplu, un stick de memorie de 16 Gb poate costa in jur de 50-60 de lei.
6.Cizmele fancy de cauciuc, potrivite pentru femei de Craciun
Reprezentantele sexului frumos pot fi incantate de o pereche de cizme de cauciuc, foarte la moda si mai ales foarte utile in aceasta perioada. In functie de magazinul de unde le achizitionati, incaltarile costa de la 100 la 200 de lei.
7.Lumanari parfumate, felinare originale pot fi un bun cadou de Craciun
Atmosfera Sarbatorilor poate fi intretinuta cu lumanari parfumate sau cu felinare originale pentru cei care stau la curte. Asa ca pot fi o idee buna de cadou de Craciun. O lumanare deosebita poate costa de la 18 la 50 de lei, iar un felinar din ceramica poate costa pana la 60 de lei. Cele din fier forjat sunt mai scumpe, asa ca puteti amana cadoul pentru un an fara criza.
8.Papucii de casa, ideali pentru bunici de Craciun
Daca vrei sa-i cumperi bunicii sau bunicului un cadou si nu stii ce sa-i mai iei, sosonii de casa sunt intotdeauna bine primiti. Intr-o viata de om, bunicii au strans si lumanari parfumate, si vesela, si haine, dar sosonii se uzeaza repede. O pereche te poate costa de la 25 la 100 de lei, in functie de calitate sau de marca.
Aici poti citi mai mult daca inca mai ai nevoie si de alte idei concrete...
http://cadouri-de-craciun.net/......e-cadouri/