| Ana2920 a întrebat:

Hey TPU! A fost acum la mine nepoata mea de 5 ani, iar mama mea nici măcar nu m-a băgat în seamă și când stăteam și eu pe pat că eram obosită mama mea se uita urât la mine că nu mă joc cu nepoata mea. Fetița mică a făcut dezordine în cameră și i-am spus mamei mele să mă ajute să strâng dar m-a ignorat sad ce am făcut eu așa greșit? Nu mă mai iubește sau ce? Vă rog ajutați-măcrying

Răspuns Apreciat de Editori
| Anee1667 a răspuns:

Mamele îşi iubesc copii până la ultima bătaie a inimii.
Ceva îmi spune că ai fost puţin geloasă pe faptul că mama ta a oferit atenţie nepoatei mai mult decât ţie, ceea ce face posibil faptul ca tu să te fi comportat puţin mult prea răutăcios. Oricât de obosită ai fi fost îţi puteai face puţin timp pentru a te juca cu ea, aici este şi vorba de bun simţ nu poţi sta în pat când în casa ta există oaspeţi.
Eu te sfătuiesc să îţi analizezi mai întâi comportamentul, apoi să porţi o discuţie cu mama ta pe această temă, pentru că iubirea unei mame nu se termină niciodată, în schimb ea poate fi puţin supărată pe tine.

| Saiko10 a răspuns:

Daca tu crezi asta inseamna ca nu ai vazut chestiile naspa din lumea asta, este o vorba, toti copii merita parinti dar nu toti parintii merita copii.

| Anee1667 a răspuns:

Cumva am făcut referire doar la situaţia în cauză şi bineînţeles la părinţii care au grijă de copii lor, care le oferă un cămin, mâncare, grijă, afecţiune.
Am văzut şi lucruri rele, dar fata care a pus întrebarea nu pare să treabă prin aşa ceva, sau cel puţin aşa am dedus eu din cele scrise

| Saiko10 a răspuns:

Pai te contrazici singur, tu ai spus ca fiecare mama isi iubeste copilul, afirmatia asta este complet falsa, stiu multe cazuri nasoale, unul dintre ele este o femeie a injunghiat bebelusul ei de cateva saptamani si a mancat o parte din creierul lui.

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ce ti se pare anormal? Nu cred ca facuse o asa de mare dezordine incat sa nu te fi descurcat singura.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

A enervat o pe mama ta ca tu stateai in pat in loc sa o ajuti, trebuia si tu sa maschezi cumva oboseala si sa te joci cu nepoata ca sigur si mama ta era obosită poate ea a facut mai multe decat ai facut tu azi, ea poate a facut mincare o prajitură curatenie in casa special ca veneau musafiri, acum cand este si ea mai calmă vorbeste cu ea si cere i scuze, sigur te va intelege doar este mama ta, ce varsta ai? Sănătate multă.

| Ana2920 explică (pentru CristiDinBucuresti):

De ce contează ce vârstă am? (Am 13 ani)

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Ana2920):

Mersii, eram curios ca tu ca fata trebuie sa o ajuti pe mama ta, nu sa stai in pat ca o babă sa te vaiti.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu te mai iubește, ai încurcat-o rău de tot. Dar o să îți faci rost de un iubit și o să te iubească el.

| Ofiintă a răspuns (pentru sadrian46):

Așa să fie, oare?
În adolescență pe asta m-am bazat și eu.
Au trecut 9 ani de atunci laughing

| Freya1 a răspuns:

Pentru ca de fiecare dată când vine cineva la tine ai tăi vor sa fi politicos ca sa nu lasi o impresie proasta.
Pur si simplu uni oameni nu pot intelege cand un membrul al familiei (părinte,copil, iubit, iubita etc) nu suporta anumite conjuncturi sau nu e el însuși.

Și eu urăsc falsitatea, adică ori ma asculti cand iti spun ca nu agreez persoana x nu ma lasa cu ea, ori accepti faptul că mă comport ca atare, Adică cum sunt eu.Si eu am fost pusă în situații in care trebuia sa rabd doar pentru a nu lăsa o impresie proasta ceea ce e aiurea.

| Fatamuntilor a răspuns:

Draga mea, nu poti fi geloasa pentru ca mama ta a impartit atentia cu micuta musafira pentru cateva ore.In restul timpului acorda atentie tie, nu?
Nu e mare lucru sa pui la loc cateva lucruri pe care fetita le-a imprastiat.In camera ta faci tu curat singurica,pentru ca stii ude sa pui lucrurile si de sa le iei, nu-i asa? Iar daca nu poti / nu stii o rogi pe mama ta sa iti arate cum se cum se face, dar in acest timp poti avea un dialog sincer mama-fiica
Te puteai juca cu acea fetita, avea controlul ordinii la tine in camera
Bineintles ca mama ta te iubeste! e putin suparata pe tine, ii trece!

| geoconda a răspuns:

Nu te îngrijora! Stau chill, totul e doar în mintea ta. Vorbește cu ea.

| cepIm a răspuns:

Macar eu nu sunt un afemeiat care intreaba fiecare persoana daca e fata sau baiat si care isi schimba foarte des poza de profil doar cu tocuri purtate de femei.

| YzuD a răspuns:

Incearca sa discuti cu ea sa vezi care e problema, poate ai facut o prostie si nu ti-ai dat seama.