| Butterflybeautiful a întrebat:

Hey TPU,
Am nevoie de un mic sfat din partea voastra happy
Am stat cu un baiat timp de 2 luni totul mergea bine pana cand i-am cunoscut mama iar aceasta nu este de acord cu mine. Iar mama acestuia s-a bagat intre noi doi si ne-am despartit iar el a bagat niste mici replici pentru a gasi motive sa se desparta de mine, precum ca sunt scunda si port aparat dentar si ma aflu la 140 de km, dar eu mereu vin in orasul lui.
Mi-a dat block pe Facebook si pe whatsapp imi trimitea in fiecare saptamana mesaj cu vechile noastre convorbiri si imi zicea ca ii este dor de mine. Am avut discutia cu el sa ne impacam de maxim 3, dar mereu spune faptul ca se impaca cu mine doar daca cand vin in orasul lui suntem numai noi doi si cand plec fiecare sa aiba pe altcineva, normal ca nu am fost de acord si l-am respins. Cand am fost ultima data la el acasa,purta bratara de la mine la mana si nu mai eram impreuna de ceva timp... si cand mai vorbeam prin mesaje cu el ii pasa de mine si daca ii ziceam ceva gen de un control ma intreba ce control mi-am facut si daca ma simt bine dupa acel control.
M-am impacat cu el dupa cum a zis el si cu unu si cu altul si i-am dat peste nas, iar el a avut intentia sa imi ceara poze dezbracata, iar dupa aceea i-am zis sa ma lase in pace sa stearga numarul meu de telefon si sa uite de mine si de persoana mea.
Peste 2 saptamani ma trezesc ca ma suna cineva cu numar ascuns la 12 noaptea, era chiar el.
Prima data m-a luat la misto si dupa i-am inchis.
Dupa a insistat cu apelurile si mi-am dat seama ca el este si punea melodii precum ca ii este dor de mine si ii lipsesc... chestii de genul acesta. pana la 2 noaptea am stat si am ascultat melodiile care le punea.
Eu vorbesc cu prietenul cel mai bun al lui si el i-a zis ca nu a fost el fiindca el nu mai are numarul meu de telefon fiindca la sters.

9 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

De ce sa te mai complici si sa stai sa nu stii ce se intampla cu unul cand poti avea o relatie faina cu un tip care sa te aprecieze, daca iti doresti o relatie.

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns:

Lasă-l că îi poamă rea. Oameni din ăștia găsești cu miile da unu mai normal aproape deloc. Nu te merită.

| Alexandru0007 a răspuns:

Eu zic sa il lasi. e clar ca are alte ganduri cu tine, poate chiar ii pune pe prietenii lui sa te sune ori le trimite si poze cu tine. nu mai suferi degeaba. cauta pe cineva in orasul tau

| Butterflybeautiful explică (pentru Alexandru0007):

Am uitat sa precizez ca este si afemeiat laughing))

| Alexandru0007 a răspuns (pentru Butterflybeautiful):

Atunci clar nu e de tine. cauta sa te imprietenesti cu altcineva. sigur va fi un baiat ok si pentru tine

| Santo2190 a răspuns:

1: "si ma aflu la 140 de km, dar eu mereu vin in orasul lui."
2:"Cand am fost ultima data la el acasa, purta bratara de la mine la mana si nu mai eram impreuna de ceva timp"
-Esti la 140 bun, mama lui nu era de acord ok, nu mai erati impreuna bine si asta, da tu mergeai la el acasa chiar daca erati despartiti? sa ce? sa faceti cozonaci?
in oras sa fie el cu tine tu cu altul, cand pleci sa fie el cu alta tu cu altu...iti cere si "nudes"...simplu vrea doar sa te "arda"

| eminescuhipiot a răspuns:

Asteapta sa mai cresti, la maturitate vei rade de copilariile si "dramele" din adolescenta.

| MAIA18 a răspuns:

Cel mai bine este sa iti asculti inima ce iti spune tie intuitia! Dupa ce am citit ce ai scris mi-ai dat de inteles ca nu-i serios baiatul nu te merita.Dar cel mai bine sa ei tu decizia singura.

| anonim70 a răspuns:

Dupa detaliile care leai scris ai dat de inteles ca nu-i serios baiatul.Dar e alegerea ta.Tu decizi daca e bine sau nu sa mai vorbesti cu el.Cel mai bine ascultati inima si fa ce iti spune tie inima daca inima iti spune ca nu-i serios ca nu-i de incredere atunci cauta sa-l dai uitari nu sau terminat baietii cu el o sa intalnesti altul si un baiat care sa te aprecieze cu adevarat care sa te accepte asa cum esti care sa se uite la sufletul tau si nu la aspectul fizic. Cand te place un baiat te accepta asa cum esti si nu se lasa influentat de altcineva sau de mama lui lupta sa fie cu tine impreuna si te respecta.