| Anna_Anutaa_2000 a întrebat:

Hey TPU!
Am o miucuta Problemă...
Fostul meu iubit e din Timișoara, iar eu din Severin, deci 200 și ceva de km ne-au despărțit. Am stata împreună la distanta 6 luni, doar ca după totul s-a destrămat.. Insa mai noi vorbim iar și mi-am mai facut prieteni acolo.
Am strâns 150 de lei (70 de lei drumul dus întors și am și de cheltuit) și vrea sa merg acolo weekendul ăsta, însă nu am fost niciodată și am vorbit cu el sa vina sa stea cu mine. Insa voiam sa stau și o noapte. Plec sâmbătă, plec duminica..
E vreun hotel ieftin, sau pensiune, ceva, unde sa fie un pretaj acceptabil și sa primească minori?
(Am 16 ani)
Dau funda :33
Merci anticipat

7 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

In Timisoara nu gasesti nimic ieftin, doar de la 100 de lei in sus pe noapte. Deci nu ai de ajuns 150 de lei. Si dupa cum ti s-a zis deja, nu e bine ca tu, fata fiind, sa te aventurezi de una singura in asa ceva daca nu cunosti pe nimeni care sa iti fie foarte apropiat in Timisoara.

| cristi202 a răspuns:

In Timisoara nu gasesti nimic ieftin, doar de la 100 de lei in sus pe noapte. Deci nu ai de ajuns 150 de lei. Si dupa cum ti s-a zis deja, nu e bine ca tu, fata fiind, sa te aventurezi de una singura daca nu cunosti pe nimeni care sa iti fie foarte apropiat in Timisoara.

| darrio2007 a răspuns:

Daca e fostul de ce il mai vrei? Mai ales ca vrei sa stai si o noapte acolo? Ti s-a facut de cartuse si ai apelat la el? Nu te primeste nici un hotel la varsta ta.Ia sa iti sun eu parintii sa vad daca ei stiu ce vrei tu sa faci.

| Violleta2022 a răspuns:

Unde sunt parintii tai?
Cum poti pleca fara acordul lor si fara sa fii insotita? Cum de isi lasa copila sa plece in necunoscut si sa se intalneasca cu un barbat pe care nu la-i vazut in viata lor?
te-ai gandit ca pot anunta Politia daca dispari de acasa?
Hotelul nu te primeste fara un parinte, sau un gardian legal.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu primeste nimeni minori fara un insotitor major. Si daca este vreo unitate de cazare care face lucrul asta ma indoiesc ca vei fi in siguranta acolo.

Si totusi te ai gandit mult inainte sa pleci de capul tau sa te vezi cu un barbat aparent necunoscut tie?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

TIMISOARA E BAZA
SE STIE
SI EU TOT IN TIMISOARA STAU(ik nu ii pasa nimanui laughing))) )
nu cred ca te va primi cineva la hotel daca esti minora dar e ok daca vorbesti prima oara cu fostul tau si il intrebi daca ai putea ramane la el timp de un week-end sau cat ai spus tu ...sau ai putea intreba unul dintre prietenii tai din Timisoara daca te primeste in gazda timp de cateva zile... unul dintre prietenii tai mai apropiati, ca sa te simti ca acasa
poate nu te-am sfatuit corect, dar macar am incercat
sa ai o zi faina
sa vii in vizita si pe la mine(glumeesc)

| MaduBia a răspuns:

Cauta pe Booking.com acolo gasesti hotel oriunde, vezi poze si poti sa citesti comentariile altor clienti care au fost acolo si iti poti da seama daca este bun sau nu pentru tine.