| RedNightmare a întrebat:

Hey TPU,am o problema, m-am atasat foarte tare de o fata si prietenim de ceva timp, in ultimul timp a inceput sa-mi spuna "bestie(best friend), presupun ca acum sunt in friendzone... daca a inceput sa-mi spuna asa inseamna ca stie despre sentimentele mele pentru ea?

12 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

"Bestie" este opusul prietenului "cel mai bun".
Studiaza "DEX"-ul!
https://www.dex.ro/bestie

| Zuzu1991 a răspuns (pentru Bula):

Sau nu:
https://translate.google.com/? sl=en&tl=ro&text=bestie&op=translate
in stanga jos scrie:
"Definitions of bestie
Noun
a person's best friend."

| Bula a răspuns (pentru Zuzu1991):

In acest caz, traduce-ti mesajul pe Google (romana-engleza-romana) si ne vom intelege tongue

| Saiko10 a răspuns (pentru Bula):

Ce expert mai esti si tu.

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns:

Da, esti in friendzone, da esti adanc rau. Daca ai sentimente de iubire pentru ea nu stie.

| Meme10Meme a răspuns:

Wow! Fugi de ea ca e periculoasa.

| mont a răspuns (pentru Meme10Meme):

De ce ar fi periculoasa? Musca? Ce e rău in a avea o prietena?

| Meme10Meme a răspuns (pentru mont):

E rau sa fi in friendzone=]]

| mont a răspuns (pentru Meme10Meme):

Depinde, nu e neaparat rău. Omul are nevoie și de prieteni nu doar de iubire.

| Meme10Meme a răspuns (pentru mont):

=]]]] Dar de moment ce fata nu vrea sa fie iubita ta nu inteleg de ce ai fi in frienzone cu ea[sa o lasi in pace].

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Faptul că ai fi bestia ei nu ar fi problema. Problema e că nici asta nu ești. Și mie mi s-a zis asta și peste câteva săptămâni a trimis amici de-ai ei cu conturi false să vorbească cu mine și lucruri din astea. Acum, cine știe, poate ești tu mai norocos.

| StefanE2019 a răspuns:

Nu neapărat... Dar cred că da