| Severin_Ana_1993 a întrebat:

Am o sora mai mare care nu e chiar usa de biserica dar nici nu bea sau fumeaza (din cate stiu eu) si de obicei daca aflam ceva ii mai spuneam mamei pentru ca ea a avut probleme cu ea (adica multe certuri...) si mi.am dat seama ca nu e prea frumos sa ii spun mamei chestile alea. Dar pe de o parte nu imi place sa ii spun mamei lucruri pe care sora mea nu vrea sa le stie, dar nu vreau nici sa ii ascund lucruri mamei. Ce sa fac?
Astept raspunsurile voastre mai jos!
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| cyupaku a răspuns:

Spui doar daca sunt lucruri grave, restul banalitatilor uita-le

3 răspunsuri:
| farfuriaverdex a răspuns:

Depinde de context, te intreaba mama sau spui tu fara sa fi intrebata?

| Severin_Ana_1993 explică (pentru farfuriaverdex):

Pai am trecut prin ambele situatii... dar nu stiu ca e ciudat ca parca nici nu imi dau seama cum vine vorba de asta sau cand ii spun acele lucruri.

| gmxmail a răspuns:

Numai spune nimic mamei.