| anonim_4396 a întrebat:

Hey TPU!

Am si eu o problema.

Cea mai buna prietena a mea tocmai a pus punct relatiilor cu mine.

Am intrebat-o de ce? Si a spus ca vrea sa pastreze doar pentru ea. Dar din cate am inteles m-am comporat putin cam urat la ultima noastra cearta, dar aveam si motive va asigur, urat in sensul ca i-am spus ca si-a batut joc de mine si ca nu ii pasa de mine.

Cu mult timp in urma cineva i-a facut rau si eu am intervenit si am indepartat acea persoana, dar acum a readus-o in viata ei si pe mine m-a lasat balta.

Ma trateaza cu indiferenta, ma ignora, cand ii spun ceva zice adesea "Aha si altceva mai ai de spus ca nu am timp de stat la povesti cu tine".

Ideea e ca ma doare sufletul groaznic, ma simt oribil si nu stiu ce sa fac.

Am intrebat-o daca vrea totusi sa mai vorbim sa mai stam impreuna si a spus "Poate".

Dati-mi va rog un sfat ce sa fac?
Asta s-a intamplat chiar azi si in momentul de fata sta cu aceea persoana iar.

Cum sa o fac sa ii para rau? Sa realizeze cat demult tin la ea?

Va rog ajutati-ma dau funda!

Nu stiu daca e categoria buna, scuze daca am gresit.

Răspuns Câştigător
| BogdanRadu365468 a răspuns:

Vezi tu unele persoane au un comportament ciudat asta însemnând sa își ascunda emoțiile sau adevarul despre bla bla.Dar tu trebuie sa fi cu capu pe umeri sa te readuni și dacă chiar crezi ca merita se te faci in 8 bucăți sa înțelegi care a fost motivul și sa afli de ce, este decizia ta. Dacă nu crezi asta poți sa alegi un obiectiv in viața toți trebuie sa avem unul și pentru asta sa trăim sa atingem obiectivul acela de exemplu in cazul meu fotbalu. Ce pot sa zic bafta și gândește-te bine.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Din pacate, ea este cea care a renuntat la tine, deci ea nu are cum sa-i para rau si tu nu ai cum sao faci sa-i para rau.
dar, viata merge inainte!
Linge-ti ranile, si cauta-ti alta prietena, pentru ca asta nu te mai vrea!

| Superior a răspuns:

Daca tu ai ajutat-o sa scape de unul, care i-a facut rau iar acum te-a lasat pentru ala, spune-i pe fata ca e o nenorocita. Nu ai ce face cu astfel de oameni, si apropo, daca ai 13-16 ani, e prea devreme pentru asta.