| anonim_4396 a întrebat:

Astăzi a fost prima zi de școală în uk
Am cunoscut ceva romani
Dar parcă nu mă vor lângă ei nu știu
Cum ar trebui sa ma port?

6 răspunsuri:
| Alexandru0007 a răspuns:

Doamne fereste happy mai bine te imprietenesti cu cineva din Italia, Spania, orice alta tara decat romani. astia cum scapa din tara lor, vor sa dea in cap tuturor.

| Rpgdei a răspuns (pentru Alexandru0007):

Așa sunt doar băieții
Sunt țigani.
Nu mă aștept la mai mult
Sunt cu neamurile aici
Și fura din magazine și vând apoi
Ei așa trăiesc
Dar fetele românce sunt ok

| cristinel375 a răspuns:

Prietenii nu se leaga dupa o zi sau doua,trebuie sa iesi mai mult cu persoanele respective si dupa parerea mea,sa fii natural daca stii la ce ma refer,sa nu fii mincinos sau sa te dai mare,fii modest si multi vor aprecia.
"Capul plecat nici sabia nu-l taie",cam asa este in cazul prieteniilor, nu-ti fa prieteni plici de "arfe" si bani, prieteni care de vorbesc pe la spate, care stau numai pe la aparete de noroc, prieteni care consuma alcool in exces sau prieteni care se drogheaza si multe altele.

| Rpgdei a răspuns (pentru cristinel375):

Asta e problema, toți românii de acolo fac asta, se droghează și una alta.

| mimimumu a răspuns:

Mai asteapta câteva zile si vezi cum e.Din prima zi nu apuci sa ii cunosti

| GoStar a răspuns:

Dupa o zi spui chestia asta?
Pai unde in lumea asta iti faci prieteni dupa o zi?
Trec si ani si nu reusesti sa ai incredere in cineva sau sa iti faci o parere despre cineva, apoi o zi?
Stai linistit/a... dupa cateva saptamani te integrezi foarte bine.