Întrebare recomandată | whitelore00 a întrebat:

HEY TPU!
Azi vin cu o întrebare legată nu de mine ci de prietena mea.
M-a rugat pe mine să pun aceasta întrebare deoarece nu are TPU iar telefonul îi este ținut sub lacat ( vorba vine)

,, în ultimul timp părinții ma ignora și nu mai sunt așa atașați ca înainte. Incerc foarte mult să îi multumesc dar nu reușesc. "

Asta mi-a spus să scriu
Va rog sa o ajutați crying

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

O sfatuiesc sa puna mana serios sa invete si sa aduca numai 9 si 10 acasa, ca parintii ei sa vada ca s-a cumintit si cine stie, poate ii vor da telefonul inapoi si-i vor acorda si atentia duap acre tanjeste.

Este evident ca a facut ceva foarte grav, daca a fost pedepsita atat de rau, dar probabil ca merita, fiindca asa se invata minte si va asculta pe viitor de parinti.

| whitelore00 explică (pentru Violleta2022):

Multumesc mult. Îi voi transmite

12 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

Spune-i să le capteze cumva atenția! Ceva de genul: îi întreabă cum se rămâne gravidă și le zice că are impresia că ea este gravidă dar nu este sigură!
Să vezi atunci câtă atenție îi vor da!

| whitelore00 explică (pentru gabicoo):

Chestia asta e foarte amuzantă laughing dar o să îi transmit sub forma de gluma

| DeMicUnC?l?tor a răspuns:

Spune-i să meargă la Taicăsu și să-i spună ca vrea o imbrățișare ca atunci cănd era mică.

| whitelore00 explică (pentru DeMicUnC?l?tor):

E o idee foarte bună. O cunosc de când aveam amândouă 5 ani. Taica-su era foarte atașat de ea. Îi voi transmite

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lora numai minții ca iti creste nasul

| whitelore00 explică (pentru anonim_4396):

E vorba de ea. Pe bune. Nu de mine -_-

| Andreea_Brandus_1995 a răspuns:

Sfatul meu ar fi sa mearga impreuna la psihoterapie, un specialist te poate ajuta cel mai bine.

| whitelore00 explică (pentru Andreea_Brandus_1995):

Asta i-am zis și eu dar se teme să le spuna

| OxyAliA a răspuns:

Recomandarea mea ar fi să ceară ajutorul unui psiholog, în privința aceasta, sau unei rude mai apropiate. Poate ruda respectivă reușește să stea de vorbă cu părinții săi.

| M679 a răspuns:

Contează foarte mult contextul, dar în orice caz ar fi mai bine sa clarifice cu ei, adică sa ii intrebe direct.

| NoxManx a răspuns:

Depinde cati ani are daca sunteti sub 14 ani obisnuiti-va si daca aveti peste 14 puteti sta mai mult plecati de acasa, orivcum o sa li se faca dor de voi daca stati doar pe afara si nu veniti pe acs 2-3 zile