| Bbbbbbbbbgfddd a întrebat:

cat de important e sărutul într-o relație dupa parerea voastră?

Răspuns Câştigător
| Ryss a răspuns:

Nu e vorba că e important sau nu. E vorba că ai sentimentul şi dorința de a săruta persoana dragă (de sex opus, bineînțeles) sau iubită. Nu neaparat pentru că sunteți într-o relație şi e un lucru normal. Poți simți dorința asta şi față de o persoană pe care o placi şi nu eşti împreună cu ea.
Pur şi simplu e considerat un lucru plăcut de oameni.

9 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Sarutul este prima testare corporala intr-o pereche.
"Gustul" primului sarut indica prima data celor doi daca se potrivesc (partial) sau nu.

| T0T a răspuns:

Indispensabil.

| SG1995 a răspuns:

Nu e neapărat importantă e o chestie normală și spontană de arătare a afecțiuni.

| Clorox a răspuns:

Conteaza! Dar o relatie este bazata mult pe intelegere si armonie, nu este mereu vorba de sex sau chestii de genul!

| GoldenZenith a răspuns:

Sarutul e limbajul dragostei. day dreaming Si "comunicarea" e foarte importanta.

| Mayar a răspuns:

Intr-o relatie, care e lucrul pe care il faci cel mai des? Te tii de mana? Nu. Te imbratisezi? Da, si asta. Te saruti? - Cel mai des asta faci!

Nu stii sa saruti? nicio problema : nimeni nu a stiut, dar culmea ca toti s-au prins foarte repede cum sta treaba!winking

| Alexul99 a răspuns:

Parerea mea este ca relatia incepe atunci cand oferi primul sarut.
Adica nu prea vad o relatie fara sa va sarutati, si tot asa.

| aLoneInDark18 a răspuns:

Pai, e ceva normal, pana la urma tot o ve-ti face

| BadPikaPika a răspuns:

Parerea mea e ca este cel mai important