| babyl08 a întrebat:

Hey TPU!... Cum as putea sa imi conving mama, sa ma lase, sa dorm la prietenul meu?. Suntem de 9 luni impreuna si orice as face, pur si simplu nu ma lasa.

7 răspunsuri:
| luiza a răspuns:

Nu stiu cati ani ai, dar pe undeva o inteleg pe mama ta ca nu te lasa, poate dca te pui in locul ei vei putea sa o intelegi: se gandeste la ce ar zice mama prietenului tau ca esti daca dormi la ei si la ce parere ar avea despre ea ca te lasa sa faci asta. Mamele noastre sunt constiente ca facem treaba aceea dar nu vor sa o facem chiar cu voia lor!

| babyl08 explică (pentru luiza):

Am 17 ani happy. Mama lui este plecata in Italia iar tatal la tara. Nu ar avea ce zice, din moment ce nu ar afla.

| GuessWho a răspuns:

Ce varsta ai?happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ei are 18 ani, tu 14-15 vrei sa-ti pui pierce in limba si sa dormi cu el? da ce singura tie frica sa dormi? sau cu o prietena? mai discutati si voi ca fetele, va impartasiti ganduri, experiente.de ce cu el?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ea inca te crede virgina nu ai nici-o sansa din punctul meu de vedere pentru ca alt motiv sa nu te lase nu prea vad.

| violetajustme a răspuns:

Probabil nu ai avut o discutie cu mama ta pe tema asta ...sau poate nu e de acord cu relatia asta sperand sa fie una trecatoare.Eu cred ca daca i-ai explica ca ai crescut si ca il iubesti vreti sa stati mai mult imrepuna, daca dormi la el nu inseamna ca te si culci...dar parintii mereu la asta se gandesc, refuza sa creada ca fetita ei a cresut si e adolescenta, maine poimaine va fi pe propriile picioare.Ea inca te vede fetita ei cea mica care are nevoie de protectie din partea mamei. Incearca sa ii explici ca ai crescut si ca vrei libertate.Ai nevoie de increderea ei. totu consta in aceasta incredere

| Amalia100 a răspuns:

Pretuieste-ti mama! Te protejeaza esti puiul ei este normal! incearca totusi sa o faci sa aiba incredere in tine, e iportant si incepe asta prin ai fi o prietena nu doar fiica! Succes