| Aeternum a întrebat:

big hug Vreau sa-mi conving parintii sa ma lase de 1 mai in vama veche, dar in ciuda faptului ca(mama) nu m-alasat sa merg cu tata la Bacau nu vad cum as putea sa merg in vama cu niste prieteni. Avand in vedere ca ai mei vor fi plecati din tara atunci si eu raman cu bunicii, cum i-as putea convinge sa ma lase?

4 răspunsuri:
| Mariusssss a răspuns:

Nici o sansa cu bunicii. Ia-ti gandul laughing laughing

| shaoboy a răspuns:

1.spune-i bunicii tale ca ii rupi florile
2. poti sa zici bunici ca ai o olimpiada pe acolo sau ceva de genu
3. poti fugi pe ascuns lasand un bilet
4. faci in asa fel ca sa para ca e bine daca te duci

| OpenMyEyes a răspuns:

Eu zic ca e buna aia cu olimpiada...
sau spui ca e o excursie.

| lesla a răspuns:

Fa-le un cadou si incearca sai convingi sau fugi de acasalaughing