| Elenna09 a întrebat:

e ceva gresit, ca la varsta mea de 13 ani, sa am iubit? sunt impreuna cu el de 5 luni si 25 de zile, si ieri am fost cu mai multi colegi la Cocani, unde sta el, si am stat la poarta. Cand a trebuit sa plec, am stat in statie cu el, si ne-am sarutat cu limbutza. Este ceva rau in asta? App: el tot 13 ani are

Răspuns Câştigător
| Turbo223 a răspuns:

Nu este foarte rau dar nici bine nu e.Este dragut sa simpatizezi pe cineva la 13 ani,insa sa nu se ajunga departe la lucrurile gen sexul, dar nu ai adus vorba de asta asa ca este bine...dar totusi, oricum o sa va despartiti, fie ca va fi o relatie indelungata, la 13 ani relatiile nu prea tin, nu le poti compara cu cele de 16-18 ani.V-ati sarutat cu limba? Bine, asta nu mi se pare prea ok, daca era macar un pupic mic pe obraz, dar e doar parerea mea... Daca tu te consideri suficient de mare poti sa te pupi si asa, dar eu sincer cred ca un iubit ar trebui sa ai cel putin 16 ani, mai merge si 15 depinde trebuie sa ai cap pentru chestia asta, se pot intampla multe din motivul acesta recomand tot mai tarziu.Relatie frumoasa sa ai.

| Elenna09 explică (pentru Turbo223):

Mersi, l-am pupat si pe obraz, si vreau sa stii un lucru: noi nu ne gandim niciunul departe. Decat la tinut de mana, si saruturi. Cam atat happy

| Turbo223 a răspuns (pentru Elenna09):

Atunci bravo, unele la varsta ta se gandesc la alte lucruri. Apreciez ca tu nu faci asta.Si eu am avut iubit cam tot in jurul 12-13 dar m-am despartit peste 2 saptamani laughing happy

| Elenna09 explică (pentru Turbo223):

Naspa
eu cu el avem 6 luni, am implinit astazi laughing) Lmaaa nouaaaaa laughing
App: la multi ani si voua de 1 Iuniee!

22 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Este normal sa incerci primele saruturi la 12-14 ani. Si eu am inceput la aceea varsta.
E adevarat, nici nu-mi mai amintesc numele fetei, dar saruturile... nu prea mi-au placut (inca), au fost ceva neinteresante. Abia la 15 ani m-am sarutat prima data cu placere cu o fata, mai mare de cat mine.winking

| Violleta2022 a răspuns:

Este foarte gresit sa ai iubit la 13 ani, pentru ca etsi foarte micuta si nu ai voie.
Fa-ti prieteni de varsta ta si lasa iubitii, ca poti ramane insarcinata si va fi vai si amar atat de tine, cat si de el, daca afla parintii tai.

| Elenna09 explică (pentru Violleta2022):

Tu te gandesti ca eu cu el ne gandim la asta, nu?! Doamne fereste, ce e cu voi adultii astia va ganditi la ce-i mai rau sad doamne frate, speram ca intelegi niste copii care se gandesc la scoala si la iubire in acelasi timp sad toti credeti ca vai ai 13 ani si te gandesti la altele! Total gresit din partea adultilor ca se gandesc la asa ceva din partea unui copil de 13-14 ani sad

| Violleta2022 a răspuns (pentru Elenna09):

Copila draga, nu noi ne gandim la iubire la 12-13 ani, ci voi!
Chair ma ingozeste ideea ca un copil de 12 ani jumate (cat aveai cand ai devenit iubita lui), sari intr-un joc al adultilor.
Am recomandat copiilor ca tine, sa-si faca prieteni intai, nu iubiti! Prieteniile sunt la varsta asta ca joaca cu papusile, bazate de simpatii si antipatii.

| Elenna09 explică (pentru Violleta2022):

Da deci tu chiar n-ai inteles ce-am zis! E ok!

| gabicoo a răspuns:

Du-te mai des pe la scoala.
La 13 ani e prea devreme pentru treburile astea. laughing

| Elenna09 explică (pentru gabicoo):

La scoala sunt premianta, deci. nu am probleme cu scoala!

| gabicoo a răspuns (pentru Elenna09):

Esti pui de Crevedia de esti asa precoce?
Premianta zici?
Hmmmmm!
laughing laughing

| Elenna09 explică (pentru gabicoo):

Ce hmm? da ma, premianta, nu imi afecteaza relatia scoala, serios. laughing

| deeeaqq a răspuns:

Nimic rău.
Nimic anormal.
Să vă țină.

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns:

Când am văzut întrebarea asta m-a apucat când râsu când plânsu serios acum... Când văd că voi ăștia mai tineri începeți pe la 13 ani si eu la 19-20 singur singurel. laughing) nu înțelege greșit, nu îs frustrat sau ceva doar puțin uimit. În rest ce să spun... Sa va tina!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce sa fie ceva rau? In niciun caz fiecare isi face iubit cand simte ca e cazul si cand se simte atras de o persoana anume. Atata timp cand nu se ajunge la mai mult decat sarutari si imbratisari este foarte bine. Nu exista o varsta care sa iti indice cand sa te indragostesti. Dragostea nu poate fi stapanita si controlata ea venind cand vrealaughing. Mi se pare foarte tare ca sunteti impreuna si va urez noroc in relatie! Sa dureze cat mai mult! Pupici!

| CdeMetal a răspuns:

Nu prea le ai cu trollingul.

| Alexul99 a răspuns:

E doar un troll, asteptam ca adminii sa intervina cu stergerea acestei intrebari stupide.

| xGamerZ212 a răspuns:

Nu e ceva rau.....fiecare stim cand vine momentul...

| Elenna09 explică (pentru xGamerZ212):

Ahaa, in cazul asta, nu e ceva scarbos ca am facut-o de mai multe ori, nu? Adica o colega de-a mea mi-a spus: la anii astia sa te saruti? laughing si cam m-a descurajat sad

| xGamerZ212 a răspuns (pentru Elenna09):

Nu.....stai linistita, nu i baga in seama pe altii, nu e ca si cum ai avea 10 ani...

| Turbo223 a răspuns (pentru xGamerZ212):

Da dar este inca copil si la 10 si la 13.Doar ca la 13 ani este posibil sa aiba mai multa experienta. Oricum mie mi se pare ok dar nu va tine relatia unor copii de 13 ani ca la cei de 16-17.