| Anamaria13m73829j a întrebat:

efetiv nu mai pot, când aveam vreo 5 ani mama a adus în casă un om și de atunci s-a schimbat. Sunt bătută de omul ăla și urlă la mine iar mama tot pe mine la ceartă, chestia e că eu nu fac nimic iar el la bate gen cum a fost azi, el urla ca nebunul în toată casa iar eu i-am spus că ar fi mai bine să vorbească mai încet, el începuseră să zică că cine sunt eu să îi zic ce să facă și m-a bătut.

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Ala merita sa fie ars cu motorina, si mata sa lucreze 15h pe zi sa se invete minte

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Serviciul de protecție a copilului de la primărie. Sună acolo.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Cati ani ai? Nu este ok sa se intample asta, mai ales actele de violenta intr-un asemenea fel in familie. Imi pare rau pentru ce se intampla acolo si prin ce treci.
Nu poti sa vorbesti cu alte rude de cele intamplate? Sa le zici sa incerce sa te ajute?

Poti sa apelezi si la:
http://www.telefonulcopilului.ro

| Freya1 a răspuns:

Spune-i mamaei tale ca daca nu ia măsuri in privinta asta tu vei pleca la rude sau undeva.Nu ai de ce sa plătești tu pentru greșală părintelui.
Cred ca daca nu e capabilă să își ia langa ea un om civilizat ce sa ii respecte copilul mai bine sta singura.

| anonimg a răspuns:

In cazul tau trebuie sa anunti politia sunand la 112, fara sa mai anunti pe mama ta. Un copil batut sau pedepsit de parinti atunci cand copilul nu este vinovat trebuie anuntata politia.
Multi oameni sunt nebuni. Si daca stai si nu faci nimic, atunci sa nu te astepti la lucruri bune de la ei.
Iar daca acest om te ameninta iarasi, iarasi apelezi la politie. Si nu vei ajunge la casa de copii daca contactezi www.adra.ro

| NoisyLight a răspuns:

Asta să o povestești poliției, nu străinilor pe net.

| FreedomAli a răspuns:

Bună. Apelează la autorităţi! Nu lăsă ca viitorul tău să fie distrus de oameni fără valori. Ai grijă de tine. Apelează la 116111 cum te-a sfătuit şi -DoarBogdan-
Numai bine! happy