| stroealexutza a întrebat:

Hey TPU
Imi doresc fff mult un beagle de ziua mea(ziua mea fiind peste 4 zile)
Nu stiu cum sa imi conving părinții sa imi ia unul
Stau la apartament cu 3 camere
Stiu despre aceasta rasa totul
Taaicamiu vrea si el dar maicamea sa nici nu audă
Când zic ceva de caine ma ingnora
Spuneti-mi cum sa ii conving
Funda

Răspuns Câştigător
| larrii a răspuns:

Si eu am avut exact aceeasi problema, doar ca tata nici nu voia sa auda de animale in casa, maica-mea ar fi vrut. Am plecat la facultate, iar in primul an am primit de ziua mea de la prieteni un amstaff, si... ce sa vezi, nu am putut sa am grija de el cum trebuia pentru ca eram foarte incarcata cu facultatea, laboratoare, seminarii, proiecte, asadar l-am dus acasa. Am avut multe discutii cu tata despre asta, el tot imi spunea ca nu ramane la noi in casa, ca ori ti-l iei cu tine la Cluj ori il vindem sau il dam cuiva, si pana la urma, a trecut timpul, s-a obisnuit cu ideea si a ramas acasa la mine big grin Planuiesc sa il iau inapoi cand voi termina facultatea, pana atunci va sta acasa.

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

SPune-i direct tatalui tau sa-ti ia ca e singurul cadou pe care ti-l doresti. Si mamei tale spune-i ca te va ajuta sa fii mai responsabila si ca vei avea grija de el, si iti recomand chiar s-o faci, nu doar s-o minti sa ti-l ia.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu poti sa convingi pe cineva, mai ales cand casa nu-i-a ta si mai esti si copilas!
Cand o sa fii adult si o sa ai casa ta, o sa-ti cumperi unul al tau!

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Ti-l trimit pe amicu s-o convinga -
https://www.youtube.com/watch?v=f4v_db7H9KE

| Dumitrescu_Emanuel_1974 a răspuns:

Dovedestele ca poti fi responsabil note mai bunr la scoala daca iti pasa fa sa se vada prin note