| Andrey2294 a întrebat:

Imi palce mult de o prietena.
Vorbim in fiecare zi pe Facebook dar cand iesim nu am curaj sa i spun ca o iubesc desi imi doresc sa stie asta. Cum ar trebui sa i spun? Ce sa fac?

2 răspunsuri:
| M7Seven a răspuns:

Sincer treaba cu iubitul prietenei e cu dus si intors ( si pot sa iti spun ca am trecut si eu prin experienta asta) Sunt 2 scenarii posibile.Primul ( cel fericit pentru tine ) este cel in care si ea te place si cand ii vei spune ca iti place si vrei sa fiti impreuna o sa se bucure si proababil o sa se lege o relatie destul de frumoasa ( daca prietenia tine de o perioada mai lunga si va intelegeti se poate sa fie bazele unei relatii).
Mai este si varianta a doua, in care ea sa te vada doar ca pe un prieten ( stii chestia aia cu friendzone? ) si sa ramana surprinsa de sentimentele tale in situatia in care ea nu doreste nimic mai mult. cel mai probabil se destrama si prietenia voastra
Acum depinde de tine, dar daca chiar esti indragostit de ea sau tii la ea, cel mai bine ii spui asta, pana la urma ori castigi o relatie ori se termina si legatura voastra. Pana la urma tot se va termina ( daca tii la ea nu o sa poti sa ramai pe veci amic cu ea ) asa ca nu mai lungi povestea si da cartile pe fata. Orice ar fi o sa fii impacat cu tine ca ai spus ce simti si ce doresti de la ea, iar restul depinde si de persoana cealalta

| Aimwork a răspuns:

Trebuie sa ii spui!
Daca te place in fiecare zi pierzi imbratisari etc.
Daca nu te place in fiecare zi iti pierzi timpul degeaba!
Succes!