| PatrysLove a întrebat:

In curand vine ziua surorii mele mai mari. Implineste 16 ani si nu am idee ce sa ii cumpar pentru aniversarea ei de nastere.

16 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Un epilator de ras la picioare.

| PatrysLove explică (pentru mgtow):

Epilator sa-ti iei tie

| OnuOnulică a răspuns:

Un telefon, ceva de imbracat, farduri... lucruri elementare pentru fete.

| PatrysLove explică (pentru OnuOnulică):

Are deja IPhone, are un dulap plin cu haine de 2 m inaltime si 3 m lungime, are o gramada de farduri in dulapioarele din bai si masa de machiat... Ea vrea ceva special, ceva ce nu are

| anonimg a răspuns:

Cumpără-i o carte; "Mâini înzestrate" sau "Gândește cutezător" de Ben Carson.
Le găsești pe viatasisanatate.ro

| PatrysLove explică (pentru anonimg):

Are cartile si n-am cerut site-uri din astea

| cookie01 a răspuns:

Ii poti cumpara o bijuterie (cercei, colier, bratara) de cat iti este bugetul. Poti opta la argint daca nu ai bani destui pentru aur. Daca sunteti si prietene bune poti lua acele bijuterii in pereche (cu best friends, friends for ever), care una sa o porti tu si una ea. Ai mai putea sa iei o esarfa sau un parfum. Ar fi frumos un parfum de la un brand cunoscut sau de la un artist de care ii place surorii tale. Bafta!

| PatrysLove explică (pentru cookie01):

Nu ii plac bijuteriile. Nu conteaza bugetul, conteaza sa ii placa cadoul. Faza cu lantisorul pentru best friends nu ar fi corecta, deoarece ce va zice cea de-a doua sora a mea? Da, am doua surori. Esarfe are destule(8-9). Parfum are doua sticlute: una de la coco channel si altul dintr-un magazin. Bafta pentru ce?

| cookie01 a răspuns (pentru PatrysLove):

Mama ce acida esti, mai usor cu replicile daca vrei sa fi ajutata.

1. Nu ai pomenit de niciunul din detaliile de mai sus deci nu sunem noi de vina ca nu ii place, ca are etc. Ti-am dat doar idei

2. Daca voi sunteti asa in bani si aveti de toate, fa tu ceva, ce nu poti cumpara, ceva original (un tort, inrameaza o poza cu voi 2, tipareste o carte cu evenimente importante din viata voastra). Sunt atatea ce poti sa faci.

3. Chiar daca are esarfe destule, nu se va supara ca ii dai una in plus pentru ca e de la tine. Va fi mai speciala.

4. Bafta - la alegerea cadoului.

| AdiFCD a răspuns:

Un lantisor sau o bratara, de preferat din aur sau argint.

| PatrysLove explică (pentru AdiFCD):

Nu ii plac bijuteriile

| Dora_Mark_1997 a răspuns:

Eu zic sa ii dai la amandoua 50 de lei si ii faci si un tort happy fundita?

| PatrysLove explică (pentru Dora_Mark_1997):

Care "amandoua"? Si imi mai ceri si funda...

| QeenLiz a răspuns:

Depinde ce stil este girly, baietoasa, rockerita îi alegi cadoul în funcție de asta și depinde de cât ai bugetul. Dacă e cel puțin gamer îi poți lua o consola de jocuri sau bilete la un october fest vezi tuwinking sper ca te-am ajutat