| Adyy5 a întrebat:

Sunt impreuna cu un tip pe care nu l-am întâlnit in viata reala de vreo saptamana.
Azi am ieșit cu altcineva si m-am sărutat cu respectivul.
Întrebarea mea este... Se pune ca inselat din moment ce pe "prietenul" meu nu l-am întâlnit? E la distanta si urmează sa ne vedem. Eu ma gandeam ca nu din moment ce se va pune ca relație abia dupa ce ma vad cu el in viata reala.
Voi ce parere aveti?

30 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

La varsta voastra cv serios nu exista, sunteti imaturi e normal, o data ce o sa ajungeti la o varsta putem discuta despre cv serios, pana atunci sunteti copii

| Andreeush a răspuns:

După părerea mea atâta timp cât ai o relație cu cineva și te vezi cu altul se numește înșelat, indiferent că e la distanță.

| Frank51 a răspuns:

Inselat e atunci cand ai o relatie oficiala si sunteti logoditi sau casatoriti. Tu nu il cunosti nici pe cel despre care sustii ca ai o relatie cu el, nici pe cel cu care te-ai sarutat. Esti complet libera sa incerci cati barbati vrei, pentru ca doar asa poti sa gasesti unul pe placul tau.

Sfatul meu este sa nu pui botul la vrajeli si la prostiile debitate de acesti tineri masculi, iti pot spune cu certitudine ca nu esti prima sau ultima pe lista lor. Persoana potrivita se gaseste greu, si cu cat incerci mai mult cu atat sansele de a o gasi cresc.

Apropo. Nu exista baiat care sa nu vorbeasca cu minim 2 fete, doar cei care au o relatie oficiala si stabila(aka si-au gasit una cu creierul intact).

| alina2k18 a răspuns:

laughing esti impreuna cu un tip desi nu il cunosti ci doar vorbiti/scrieti online de o saptamana?
Hahahahaha
Nu, nu se punewinking

| Adyy5 explică (pentru alina2k18):

Chiar? Ma simt vinovată si nu stiu daca ar trebui...

| sadrian46 a răspuns (pentru alina2k18):

Da, unele așa pun. Apoi se sinucid, fiindcă acela pe care nu l-au văzut niciodată, a postat ceva pe Facebook.

| GoldenZenith a răspuns:

Tu acum ai nevoie de confirmare ca nu ai facut ceva gresit, nu? Asta ca sa ai conștiința curata. Dacă ai mentionat ca esti impreuna cu tipul ala pe care nu l ai văzut, eu cred ca totuși se numește putin înșelat. Nu mult. Putin acolo. Dacă făcea el asta, te asigur ca nu erai asa indulgenta cum esti cu tine.

| Adyy5 explică (pentru GoldenZenith):

Vorbeam de 2 zile si m-a intrebat daca vreau sa fiu cu el. Nici macar nu stiam cum arată. Ne cunoastem de efectiv o saptamana. E dragut cu mine dar e si foarte pervers si ma simt cumva folosită.
Știu ca nu e ok ce am facut, dar a fost brusca toata chestia asta.
Gen... Inainte sa fii cu cineva trebuie sa vorbiti mai mult, sa va cunoasteti. Nu? Ce parere ai?
Daca facea el asta cred ca as fi fost dezamagita, dar as fi inteles. Pentru ca nu ne stim aproape deloc.

| GoldenZenith a răspuns (pentru Adyy5):

Păi aia nu e relatie, fetita laughing)) ca asa iti zic si eu sa fim impreuna fara sa ne stim.

| Adyy5 explică (pentru GoldenZenith):

La 17 ani nu mai esti "fetiță" din cate stiu. laughing
Pai asta ziceam si eu, nu e relatie. Dar tot m-am simțit oarecum vinovată pentru ca vorbeam zilnic.

| Digikey a răspuns:

Esti impreuna cu un virtual si te-ai sarutat cu unul real.
Eu zic sa mergi inainte doar cu chestii reale.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nici nu contează dacă e înșelat, contează că e parșiv și cu orice urma de scrupule, părerea mea e că nu o sa reziști prea mult și o să mai faci chestia asta in continuare, nu doar săruturi ci alte chestii.

| MValentin a răspuns:

Eu sunt impreuna cu iubita mea de un an si 4 luni, si distanta dintre noi este de 630 de kilometrii. Si uite ca prin cate am trecut timp si lucruri am reusit sa ne vedem si sa nu simtim nicio atractie de altcineva, cat ea cat si eu. Acum faptul ca tu impreuna cu un tip ce nu l-ai vazut si esti impreuna cu el de o saptamana, si totusi tu ai ales sa te saruti cu altcineva astazi, aici da rezulta ca l-ai inselat, si da nu esti normala oarecum (parerea mea). Dar bine ca nu erati impreuna de mai mult timp ca asa saracu tip isi pastra saracutul poate virginitatea sau poate isi omora hormonii degeaba stiind ca si tu vei face la fel (scuze daca sunt rau, dar mi-am imaginat daca astfel de intrebare ar fi pus iubita mea xD)
Acum daca esti impreuna cu el, si nu l-ai vazut de o saptamana si gen inainte l-ai vazut. Asta e si mai rau pai nu ai rabdare 7 zile lol? Apoi bine ca noi (relatia mea) am rezistat mai mult.
Acum daca voi pe chat sunteti in relatie asta nu inseamna ca pana va vedeti in viitor nu sunteti si in real adica, ce este neinregula cu tine mai? Uite, relatia se pune fix din momentul cand te hotarasti sa fie pe internet pana va vedeti si pana orice motiv va va desparti. Eu unul zic ca... nu-i okay scuza-ma e foarte naspa sa fi usuratica si sa nu ai rabdare din moment ce,, urmeaza sa ne vedem,,. Nu stiu dar nu nu rolling on the floor nu e ok

| Adyy5 explică (pentru MValentin):

Pai... Eu nu l-am vazut pe tipul asta deloc. laughing
Usuratica nu sunt. N-am inselat cand am fost cu cineva in realitate.
E ceva virtual din moment ce nu l-am atins măcar, nu?
Cu iubita ta e cu totul altceva. Eu nici măcar nu vorbesc cu el de mult timp si nici de vazut nu ne-am vazut. Asa daca il intalneam si era oficial relatie la distanta nu ma vedeam cu alti tipi, deci...
Am mai avut relații REALE si nu am inselat.
Nu știu daca ce am facut eu intra la categoria "inselat" având in vedere situația.

| Andrei200202 a răspuns (pentru MValentin):

Si eu la fel sunt cu o tipa din tm, eu sunt din gl si de 1 an si 2 luni totul merge bine, avem încredere foarte mare unul in celălalt și nu simțim niciunul sa cautam pe altcineva. Mă mir ca mai sunt persoane ca noilaughing

| Adyy5 explică (pentru Andrei200202):

Eu n-am inselat cat timp am avut relatii. Relatii in care sa-l fi vazut macar o data pe individ. Ce am eu cu tipul asta nu se poate numi chiar relatie din moment ce nu l-am întâlnit niciodata. Relatia noastra se bazează pe mesaje momentan.
Tu cu aia te-ai vazut, nu?
Ei bine, eu cu tipul asta nu. Daca ajung sa-l vad si devine oficială relatia îți dai seama ca nu voi umbla dupa altii. laughing
Având in vedere ca e relatie virtuala, nici macar la distanta, e inselat? Asta întrebat.

| Andrei200202 a răspuns (pentru Adyy5):

Nu, nu m-am vazut, trebuia prin toamna sa ne vedem dar am niste probleme cu un proces, urmează sa ne vedem dupa ce se termina.

| Andrei200202 a răspuns (pentru Adyy5):

Eu pot numi ce e intre noi relație pentru ca urmează imediat sa ne vedem, vorbim mai tot timpul zilei, ii cunos chiar si mama, stim totul unul despre celalat, vorbim cu web, la telefon mai mereu. Imediat dupa ce termin liceul vreau sa ma si mut la ea in oras, avem gânduri serioase. Ea deocamdată e la facultate, nu e o fata de 15 16 ani

| Adyy5 explică (pentru Andrei200202):

Dar voi ati vorbit mai mult de 2 zile inainte sa va puneti impreuna, nu? Tipul asta m-a intrebat sa fiu cu el cand nici macar nu stiam cum arată. La 2 zile dupa ce incepusem sa vorbim. Asta e relatie?

| Andrei200202 a răspuns (pentru Adyy5):

Si la noi a început totul sec, ma jucam eu lol intr o seara si nu stiu cum a apărut si ea in lobby, si dupa vreo 2 seri de vb asa sec pe joc i am cerut nr de whatsapp la misto si spre mirarea mea mi l a dat si am vb pe acolo, ne-am cunoscut, nu era de acord cu o relație la distanță iar eu vorbeam cu ea din plictiseală si i mai spuneam uneori "iubi" asa la misto si am inceput sa tinem unul la celălalt si sa ne cunoaștem mai bine, pana intr-un moment in care ne am placut reciproc felul de a fi. Au trecut de atunci un an si 2 luni si inca vorbim, urmand sa ne vedem imediat ce termin cu problemele.

| Adyy5 explică (pentru Andrei200202):

Ce dragut. Sper sa dureze. happy

| Andrei200202 a răspuns (pentru Adyy5):

Multumesc, si eu iti urez sa iei deciziile pe care le simti, sa ramai cu cine crezi ca e mai bine.

| MValentin a răspuns (pentru Andrei200202):

Suntem comori :3

| MValentin a răspuns (pentru Andrei200202):

Ce ne asemenam putin in istoria iubirii noastrerolling on the floor

| Adyy5 explică (pentru MValentin):

Asa comoara esti ca esti un narcisist. laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru MValentin):

Da ce te face sa crezi că nu te înșeală prietena.

| Andrei200202 a răspuns:

Invata sa scrii si după revin cu un raspuns. Adica sa te exprimi

| Adyy5 explică (pentru Andrei200202):

Cred ca ai inteles întrebarea in ciuda greselilor de exprimare. Puteai să-mi dai un raspuns util in loc sa comentezi pe baza felului meu de exprimare, stii?

| Andrei200202 a răspuns:

Te ai cunoscut cu un tip pe internet acum o saptamana si te ai bagat intre timp cu el, trebuind sa va întâlniți dar tu între timp ai iesit cu altcineva si te ai sărutat cu el, din ce am inteles, scuze de răspunsul anterior.