| KiduuPink a întrebat:

Hey! Vreau sa va intreb ceva, 3 ani am stat cu un coleg in banca si binenteles ca m-am obisnuit cu el. Apoi domana diriginta ne-a mutat dupa vacanta, ca a zis ca am mai crescut, fleacuri, in fine, apoi l-a mutat in ultima banca pe ultimul rand, si sa va zic ca el in ziua cand ne-a mutat nu a venit la scoala ca a fost plecat, apoi a mers in ultima banca, si, apoi, eu le-am spus colegelor ca vreau sa-l intreb daca vrea sa ii spunem la diriginta sa ne mute, dar mie imi e rusine, si cred ca si el vrea ca mereu cand vorbesc cu el se inroseste, si apoi, colega la care i-am spus ce vreau sa fac, sta cu el, ca baiatul care era langa ea e racita, si acum sta cu el si e vizavi de mine, adica eu is in mijloc in a doua banca, si el la perete in a doua, si mereu acum ca e acolo, se intoarce cu scaunul spre mine, si vorbeste cu mine, ce sa fac? Va rog, spune-ti ce trebuie sa fac ca sa nu imi mai fie rusine si sa-i spun! fundita

3 răspunsuri:
| ZuZzA4eVeR a răspuns:

Iati inima in dinti si sp daca vrea sa stea cu tine! E singura varianta si sunt sigura c va acceptahappy Bafta!>big grin

| CubDeGheață a răspuns:

Treci peste rusine. Te duci la el si il intrebi "Vrei ca anul acesta sa stai in banca tot cu mine? Adica...ma gandeam, am stat 3 ani impreuna si ai vazut si tu ca a fost OK. Ce zici?" eu asa as face.
Cum am zis : Lasa rusinea de`o parte.
Succes!

| dydy7 a răspuns:

Cred ca ar treui sa iei initiativa si sa vorbesti cu iel sa vezi daca el ar dori sa stea cu tine in banca si dupa sa vorbiti cu diriginta voastra. iar cand vb cu diriginta voastra fiti cat mai convinsi pe voi ca stand an aceiasi banca este cel mai bine pentru amn2. am trecut printr-o experienta asemanatoare doar ca colegul meu de banca a fost varu meu primar