| MiaKili a întrebat:

Hey!

Vreu să încep cu: am 22 de ani, am un loc de muncă destul de ok.
Eu niciodată n-am avut succes în dragoste. Adică e puțin complicat. Nu mă simt bine lângă un băiat.
Dacă sunt împreuna cu un băiat, după un timp simt că nu e cum a fost înainte.
Acum nu vorbesc despre sex, vorbesc despre sentiment. Până acum a avut 5 relații și o relație la distanță!

Acum vreau să scriu ce e acum: am un sentiment destul de ciudat, adică pentru mine...instinctul matern!
Până aici e ok, da gândul ăsta nu mă lasă. Tot timpul mă uit la haine pentru bebeluși, pătuțuri, jucării ...chiar mă gândesc și la nume.
Financiar stau destul de bine + am bani puși deoparte în caz de ceva neașteptat.
Locuiesc singură, dar nu ăsta e cel mai nașpa lucru, sentimentul ăsta nu mă lasă, aproape de un an și câteva luni.

Eu de la vârsta de 13 ani nu am avut un tată lângă mine, nici frații mei.( frați vitregi) Frații mei au dat un exemplu destul de prost!

Încă nu știu ce o să se întâmple în viitor, da știu că asta vreau, un copil! Cu sau fără tată! Eu simt că sunt destul de puternică să am grijă/ să cresc un copil... și cine știe, poate în viitor gândul ăsta despre tată o să se schimbe!

Dacă scrieți că e ok, cum să fac? Sau cu cine? Adică... nu știu ce să scriu sad

Voi ce credeți? Nu pot să scriu că merită o încercare, dacă încerc înseamnă că nu mai pot să mă întorc.
Am văzut multe mame care nu au soț, nici măcar o relație.
Nu știu ce să fac, când am început să lucrez tot cu gândul ăsta eram în minte. Peste câteva luni mă duc în străinătate! Ce să fac cu sentimentul ăsta?
Am atâtea gânduri, să încerc în viitor cu adopție? Sau cu o idee mai "extremă"?
Sincer să fiu nu mai știu ce să fac!
Dacă nu o să am un copil simt că viața mea nu o să fie completă!

17 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Poti adopta un copil dar nu te astepta sa gasesti barbat. Ei vor femei fara copii nu sa creasca un membru necunoscut din partea ei.

| Adry05 a răspuns:

Eu zic să mai aștepți, ești încă foarte tânără

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Acum vreau să scriu ce e acum: am un sentiment destul de ciudat, adică pentru mine...instinctul matern!
Aici e cheia. Te contactez în privat.

| SilentRain a răspuns:

Fa o programate la un psiholog

| Emma30555 a răspuns:

Așteaptă, ai timp sa faci și copii, un copil are nevoie și de tata și cred ca și tu ai nevoie de ajutor ca să îl poți creste. Gândește te când ești obosita e bine sa ai un partener sa te ajute. Dacă trec anii și nu ți găsești un partener și dorința ta de a face un copil rămâne, poți face asta și singura dar măcar sa fii o femeie matura. Poți sa pui bani de o parte pana atunci

| FreddieM a răspuns:

Daca nu te simti bine langa un baiat, e posibil sa-ti schimbe starea o fata? Stima

| brokxy a răspuns:

EXACT ASA MA SIMT SI EU!
Cea mai scurta relatie am avut de 2 ore.
Zic sa te rogi la Dumnezeu pentru a gasi barbatul potrivit. Pentru ca sa ai grija de un copil singura e foarte greu. Cand mergi la locul de munca el cu cine va sta? E greu, si adoptat nu e la fel ca cel din sangele tau. Sper sa te ajute Dumnezeu sa iti gasesti un barbat bun.

| LilPleito a răspuns (pentru brokxy):

In 2 ore s-a format, desăvârșit si debransat relatia? laughing smek

| Ager1977 a răspuns (pentru brokxy):

Ce relatie e aia? ...ai spus bună iubitule ..si dupa doua ore adio?!

| MiaKili explică (pentru Ager1977):

Nu. Am avut o relație de 8 luni. Înainte a fost totul ok, după nu am simțit sentimentul ăla când ești îndrăgostit. Am rezistat 7 luni lângă el!
Am avut o relație foarte nașpa. Băiatul avea 18 ani eu 19. Tot așa, da băiatul era puțin cam nebun, era gelos, nu mă lasă să mă duc cu nimeni în oraș! Tot timpul lângă el. M-am despărțit de el după 6 luni! După despărțire se comporta exact ca și un copil. Bârfe, se comporta destul de agresiv cu mine, mă trăgea de păr etc
Am avut multe relații de genu, 5 relații mai serioase( 6-7 luni!) și o relație la distanță(5 luni), da știam că mă Înșeală.
Despre frați mei: PEDOFILI
Na după ăsta cu să caut sau aștept ceva mai bun?
Și dacă printr-un miracol o să găsesc un bărbat destul de decent, poate că după un timp o să mă lasă cu copilu.

| brokxy a răspuns (pentru Ager1977):

Pai mi-m dat seama ca nu era pentru mine. Dupa ce am acceptat sa fim impreuna tot imi impunea si spunea ce sa fac. Gen vreau sa ne sarutam la scoala mult, sa ne tinem de mana mereu, sa pun poze pe Facebook cu el si era doar inceputul, Eu sunt fire mai serioasa. Dupa aia l-am blocat si l-am ignorat la scoala LOL

| Jus7t a răspuns:

M.
Ai putea încerca un cuc înainte, adică să te dezvirginezi și cine știe, poate o să îți treacă( asta am înțeles din ce ai scris. Că nu țin relațiile mult. Ori dacă ai făcut asta e ok).
Un copil fără tată zici, știi că asta aduce anumite probleme la pachet?
Știi ce înseamnă să fii părinte?
Știi ce înseamnă să crești un copil și cum se crește un copil? Câte scutece pline cu rahat ai schimbat și cât de mișto e să te trezești când urlă ăla?
Eu de aia NU vreau copil și nici nuntă.

Trecând peste, ești o egoistă, te gândești la copil ca la o doză de heroină, să te facă PE TINE să te simți bine, completă și altele.
Dar gândește-te la el, învață și înțelege tot ce ține de a crește un copil, să știi să îl educi, să aibă două exemple: mamă și tată.
Documentează-te înainte, nu e ca și cum ai crește un câine.

| christine99 a răspuns:

Nu vreau sa te deranjez cu nimic dar ca fata "nu ma simt bine langa un baiat" suna un pic homo, o revelatie? laughing Trebuie sa fii foarte stabila financiar ca sa adopti un copil, si sa-i oferi acestuia o educatie trebuie sa fii o persoana cultivata, nu e doar despre jucarii si citit povesti. Ca sa mai tai din intensitatea instinctului matern, poti adopta o pisica sau un catelus.

| Raizing a răspuns:

Sa astepti! Nu te grabi.Asteapta! Esti inca -o copila -evident ca esti incompleta.

| JustAFriend a răspuns:

Mie mi s-a parut interesant ce ai scris si destul de cunoscut feeling-ul. Daca e sa ma intrebi pe mine eu zic sa te "linistesti" putin.Stai singura e normal sa ai uneori o senzatie de singuratate, sa te simti incompleta etc, mai ales cand probabil in jurul tau vezi cupluri "fericite"
Ai rabdare, o sa vina si urmatoarea relatie, reusita sau nu, si tot asa pana gasesti aceea persoana, sa ii spunem "jumatatea ta" ( alta expresie nu am gasit )
Instinctul matern dezvoltat poti sa il ai si de la problemele din copilarie ( daca au existat ) sau pur si simplu ai simpatia asta pentru copii.
So, in concluzie, stai linistita ca o sa vina si maritis si copil, nimeni nu scpana, toate reusiti sa ne pacaliti laughing

| LilPleito a răspuns:

Esti cam necoapta, la 22 de ani. E o decizie prematură sa cresti un copil singura. Desi poate tu te descurci, copilul ARE NEVOIE de un tată. De un tată al lui, nu vitreg.

Esti foarte tânără, mai așteaptă, iti vei intalni sufletul pereche la un moment dat, iar copilul ala poate fi desăvârșirea iubirii. Poti si adopta unul, dar nu acum, iti recomand eu sa mai astepti.

| Rrrtttytygds a răspuns:

Tot ceea ce pot sa Îți spun din propria experiență și din cea pe care ai trăit-o și tu ca pentru dezvoltarea cât mai sanatoasa a unui copil are nevoie atât de iubire paterna cât și materna. Nu ne mulțumim cu jumatate. Tine cont de asta te rog!