| Leili a întrebat:

Heyy! Sper ca ma puteți ajuta în legătură cu mica mea nedumerire. În urma cu ceva timp (mai exact cam 4-5 luni) am cunoscut prin fratele meu un băiat și în câtva timp am ajuns sa fim împreună doar ca după o luna s-a despărțit de mine pe motiv ca distanta nu îl prea bucura și ca nu suporta sa nu ma vadă mai des de o săptămână sau doua. El sta în oraș, iar eu la tara. Acum după despărțire, având în vedere ca avem un cerc de prieteni comuni ne-am mai întâlnit. Prima zi în care ne-am întâlnit din întâmplare după despărțire s-a comportat de parca nici nu ar fi fost ceva între noi înainte. M-a cam întristat chestia asta, dar am zis ca voi trece peste. Cu timpul însă a ajuns sa-mi acorde atenție. Mai ales în ultimul timp. Am observat ca are un comportament ciudat fata de mine. Într-o zi ne aflam într-un microbuz alături de încă 3 persoane cunoscute și el parca nu avea deloc stare și i-am auzit din întâmplare pe ceilalți vorbind în șoaptă ca noi doi sa nu auzim. Se întrebau de ce se comporta asa deoarece de obicei nu-i asa și unul dintre ei a spus ca e posibil ca din cauza prezentei mele acolo sa fie asa. În general când ne mai întâlnim, și asta se întâmplă mai mult din întâmplare căci eu una nu ii spun sa ieșim pe afara sau ceva. Când ma întâlnesc cu ceilalți se ivește și el. Apoi parca o ia razna. Pe scurt. Am observat ca ii place la nebunie sa ma enerveze (ma gâdila, ma înțeapă cu degetul, îmi pune piedici dar cu grija ca să nu cad, dacă îl ignor se face ca e supărat pe mine și ma avertizează ca ma va enerva toată ziua, îi place să-mi stea în cale când trec pe lângă el, îmi cere sa-l îmbrățișez și dacă nu o fac ma ia el în brate... ) Prietenele îmi spun ca încă ma place doar ca nu îmi spune asta direct și ca încearcă sa-mi transmită asta prin comportament. S-a întâmplat ca intr-o seara sa stam pana târziu pe afara când am dormit 2 nopți în oraș la fratele meu și ei au băut destul de mult. În seara aia am crezut ca nu mai scap de el. Mi-a acordat mai multa atenție ca de obicei și cred ca asta din cauza băuturii (se spune ca bautură scoate adevărul la iveala) Chiar mi-a și spus ca dacă ar fi fost puțin mai amețit m-ar fi pupat și a bătut un apropo ca dacă ar avea o iubita ca mine ar iubi-o foarte mult. Deci? Credeți că fostul vrea din nou sa fim împreună? Sau măcar din ce v-am povestit credeți ca încă ma mai place? Va rog sa-mi dați un răspuns cât se poate de sincer. Fundița!

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| GabyT10 a răspuns:

Eu cred ca te place, inca are sentimente pentru tine.Sigur si-a dat seama ca a gresit atunci cand a luat decizia de a se despartii de tine.Sti vorba aceea,cine se tachineaza se iubeste?! Uneori baietii au aceasta tendinta de a tachina (este doar o scuza pentru a intra in contact cu tine).In concluzie, eu cred ca te place (te place mult).El este unul adolescent ce a luat o decizie gresita in dragoste, la nervi/suparare/dor se mai iau astfel de decizii. Tachineaza-l si tu, intra in jocul lui, prefa-te suparata atunci cand nu-ti da atentie, pe scurt, plateste-i cu aceeasi moneda happy.

| Leili explică (pentru GabyT10):

Mersi mult pentru răspuns și începând cu data viitoare când ne vedem am sa incep și eu sa îi fac la fel. Adică am sa l enervez și eu asa cum face el cu mine laughing) Poate am sa îmi fac curaj și ii voi și spune ceea ce simt pentru el, dar asta când voi fi mult mai sigura ca și sentimentele lui sunt adevărate :3

| GabyT10 a răspuns (pentru Leili):

Incercarea moarte nu are. Spune-i ce simti, nu ai nimic de pierdut, poti avea de castigat.Iti doresc multa bafta...iti tin pumnii happy

| Leili explică (pentru GabyT10):

Mersi! Și ai dreptate. Încercarea moarte nu are. Deși risc oarecum sa i pierd de tot prietenia cred. Nu știu! Vedem ce va fi☺️

| GabyT10 a răspuns (pentru Leili):

Nu ar avea de ce sa rupa si relatia de prietenie, nu-i faci un rau spunadu-i ceea ce simti. Sper sa fie bine, sa fi fericita happy

14 răspunsuri:
| romeo78 a răspuns:

Se pare că și-a dat seama că a greșit când a spus că distanța între voi doi îl supără. Deci, acordă atenția cuvenită și intră "în joc". Nu lăsa pe mâine ce poți face azi. Spui că stai la țară și el la oraș. Încercați să vă mutați la el, să fiți împreună! Succes!

| Leili explică (pentru romeo78):

Hmm... Poate ca ne am fi mutat dacă am fi avut o vârstă mai mare, dar suntem amândoi adolescenți. Și totuși cu distanta am cam rezolvat. Ma mut în oraș de săptămâna viitoare. Poate ca pana la urma vom relua relația. Dar din răspunsul pe care mi l ați dat sa înțeleg ca el încă ma mai place, nu?

| romeo78 a răspuns (pentru Leili):

Eu zic că da, vă place, cel puțin asta reiese din cele scrise de dumneavoastră.
Iar, dacă sunteți minori amândoi, de săptămâna viitoare începeți școala și vă mutați la oraș, eu zic că trebuie să faceți ce vă dictează inima. Să nu ajungeți a regreta mai târziu! Dar, prudență maximă să nu ajungeți mai târziu a pune întrebări aici, despre întârziere de ciclu. Păstrați calmul și capul pe umeri!
Succes în noul an școlar și în dragoste!

| Leili explică (pentru romeo78):

Va mulțumesc mult! Și nu se va ajunge la astfel de întrebări. Cel puțin în cazul meu nu cred.☺️

| SkyPilot a răspuns:

Cred ca te place, dar orgoliul lui il impiedica sa recunoasca faptul ca a gresit. Baietii fac de multe ori lucruri ciudate.
In locul tau i-as spune direct ca mi-as dori sa fim iarasi impreuna. Si ca daca el te va iubi mult, nu ii va parea rau happy

| Leili explică (pentru SkyPilot):

Hmm... Și prietenele mele îmi spun același lucru. Și de multe ori am vrut sa i spun, dar curajul ma părăsea înainte de a se întâmpla. Nu știu cum sa i spun. Îmi poți da un sfat? Sincer și eu încă țin foarte mult la el, dar nu găsesc modul potrivit prin care sa i o spun.

| SkyPilot a răspuns (pentru Leili):

Nu cred ca isi bate joc de tine. Poti sa ii spui si tu exact ce a spus el, ca daca ai avea un iubit ca el l-ai iubi mult. Si ca acum distanta nu mai este o problema. Dupa ii zambesti si il privesti in ochi. Va intelege ce are de facut.
Nu cred ca isi bate joc de tine. Dar cred ca nu prea stie ce vrea si nu prea stie sa se poarte cu o fata. Trebuie sa il "educi".

| Leili explică (pentru SkyPilot):

Îți mulțumesc mult pentru răspuns și pentru sfaturi. Cred ca data viitoare când se va nimeri sa fim mai singuri am sa încerc sa o iau ușor și sa ii spun. laughing)

| Zamasu a răspuns:

Pai ar putea sa te mai placa sau poate ar vrea sa isi bata joc de tine (fara suparare) mai ales daca esti o fire mai timida, retrasa sau creada ca esti suparata pe el pentru ca v-ati despartit.Acum ce sa spun crezi ce vrei dar daca inca il mai iubesti ar trebui sa incerci cel putin sa-l cuceresti fiindca iubirea adevarata nu va pieri niciodata. Funda? XD

| Leili explică (pentru Zamasu):

Nu știu ce sa zic! A fost prima mea relație și încă nu știu asa de bine cum ar trebui sa decurgă una. Sper ca ceea ce spui sa nu fie adevărat și sa nu își bata doar joc de mine. Deși nu pare ca și ar bate joc. În cel mai rău caz și în dezavantajul meu poate e un jucător foarte bun. crying((