| AndreiM2001 a întrebat:

Heyyy, m-am transferat recent la un liceu si stiu ca am cateva fete care-mi plac. Sunt frumoase, dar nu vreau sa exprim asta direct. Nu am luat deloc contact cu ele, doar vizual. La celalat liceu am incercat sa-mi exprim sentimentele in fata unor fete, dar m-au refuzat. Si stiu si de ce. Sunt sacaitor si stiu sa supar sau enervez omul. Nu as vrea sa se întâmple la fel si aici. Va rog ajutati-ma! Daca ma aranjez ma pot considera frumos. Fac dus zilnic, miros frumos, am parfumuri frumoase si scumpe, deodorante si asa mai departe. Please help meeee. (doresc sa am o prietena deoarece am nevoie de o persoana cu care sa impartasesc niste lucruri importante). Multumesc pentru atentia acordata

Răspuns Câştigător
| abcddcba a răspuns:

Pai fii atent. Lasa rusinea deoparte si fii natural. Nu incerca sa-ti ingrosi vocea pentru a parea mai cool, nu incerca sa mergi incordat pentru a dovedii ca ai muschi, nu incerca nimic. Pur si simplu fii tu natural, baga-te in seama cu ele, zambeste-le. Nu le dispera toata ziua pentru ca te indepartezi singur de ele facand asta. Fa glume, fii pentru inceput cel mai bun prieten pentru ca nu prea ai cum sa incepi direct cu o relatie. Fa-o sa rada mereu, consoleaz-o cand este suparata, explica-i lucruri pe care nu le stie. In timp ea se va atasa de tine si va pune sentimente. De acolo deja totul va veni de la sine si scanteia se va aprinde. Dupa ce ai petrecut zile, saptamani vorbind cu ea, intinde-te spre imbratisari mai lungi, tine-o cateodata de anumite parti ale corpului si vezi ce reactie are. Gen de sold, de gat, etc. Daca vezi ca iti da mana, mai faci pe cel mai bun prieten apoi incerci iar. Sentimentele le va pune indiferent ca va vrea sau nu, atata timp cat o persoana se simte fericita, amuzata si restul in jurul altei persoane, pune involuntar sentimente in relatia aia indiferent ca e de prietenie sau un cuplu propriu-zis. Cand observi ca s-a atasat de tine, nu mai sta. Mult succes si cel mai important, fii natural! Fetele adora naturaletea. big grin

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Invata din Youtube. Sa stii ca fetele din liceu au mintea copilaroasa si sant naive de fel usor de manipulat. Doar daca e una de la tara sau familie severa te va tranti de pamant imediat daca o iei la misto.

| Bizon95 a răspuns:

Ce lucuri importante? big grin

| Cduncfujndf a răspuns:

Mai întâi află, care fete de la tine din clasă au iubit. Poate unele au și nu vor să se afle la liceu.
Nu îți fă o iubită, ca să împărtășești lucruri importante cu ea, până nu o cunoști bine, căci e posibil să împărtășească și ea ce i-ai spui ei cu alții. Dacă vrei asta, poți să îi spui ce ai pe suflet și unu prieten (în care ai încredere și îl cunoști de mai mult timp).
Este foarte bine dacă te îngrijești, dar contează și frumusețea într-o relație. Partenera ta trebuie să se înțeleagă bine cu tine pe plan emoțional, să îi placă personalitatea ta, dar și să fie atrasă fizic de tine.
Nu te grăbi, ai destul timp să îți faci o iubită, ai destul timp să faci asta. Poți fi fericit și singur!

| AndreiM2001 explică (pentru Cduncfujndf):

Pot fi absolut sigur ca aprox toti baietii din clasa mea au o iubita, si sunt cel tratat cam prost. Nu vreau sa se intample la fel

| Cduncfujndf a răspuns (pentru AndreiM2001):

Da, dar ar fi urât pentru o fată să fie iubita ta, doar pentru că băieții de la tine din clasă au iubite.Nu știu ce să zic, nu cred că ești tratat prost doar din cauza asta.