| Lari_5840 a întrebat:

Hi happy

am nevoie de cateva sfaturi de la voi.happy

este un tip in clasa a9-a care pare super amuzant si imi place. intr-un timp l-am avut la prieteni pe facebook am vorbit cu el si din cauza sinceritatii mele si probabil si emotilor big grin am spus cateva chesti care probalil l-au determinat sa ma creada o "ratata"

sa va spun ce am facut: [suntem in aceiasi scoala]cand am vorbit cu el m-a intrebat in ce clasa sunt, iar eu in loc sa ii spun ca sunt in a 8-a i -am spus ca sunt in a 7-a [m -am corectat apoi, dar...]. el este la germana intensiv [eu la scoala fac franceza] si i -am spus: eu cred ca germana este o limba latratabig grin, apoi mi- a spus ca nici lui nu ii prea place, dar si parintii lui vorbesc germana si trebuie sa o invete si totusi el o crede o limba frumoasa.

acum nu il mai am la prieteni.

vreau sa va intreb ce ar trebui sa fac:

sa il pun iar la priteni si sa imi repar greseala? sau sa stau in banca mea si sa nu mai fac si alte gafe?

[eu sunt genul de persoana care nu face o prima'impresie buna, multi prieten mi-ai spus ca la inceput credeau ca sunt total altfel de cum ma stiu ei]

cum as putea sa ii arat lui ca nu sunt cum ma crede?

as avea o idee, dar nu stiu daca e buna. eu sunt in echgipa de teatru a liceului si acum totata echipa lucreaza la un scenariu pentru. un musical. eu cant la chitara si el canta la pian. ma inteleg foarte bine cu profesorul de muzica si l-as putea ruga sa imi gaseasca o persoana ce canta la pian. e o idee buna?

astept sfaturi. multumesc mult happy

7 răspunsuri:
| lays a răspuns:

Nu te poti schimba pentru el. daca nu-ti place cutare lucru sustine-ti parerea pana la capat, nu ti-o schimba doar pentru a-i fi lui pe plac.de cine vrei sa se indragosteasca? da o maimutica care il imita si face exact ca el sau de o fata care are principiihappy? nu-ti place germana foarte bine. ti-ai spus punctul de vedere! asta esti tu! spune-i direct ca il placi si gata! fara ascunzisuri!

| Angelina01 a răspuns:

Ce ai facut tu nu e o gafa ci doar ti-ai spus parerea, daca el s-a suparat pentru un lucru minor, nu are rost sa iti ceri scuze, daca lui ii place minciuna asta e altceva, nu te stresa, fi sincera si nu te impacienta ca nu are rost sa minti de exemplu daca lui ii place un lucru u nu trebuie sa spui ca iti place si tie numai ca sa ii faci lui pe plac, nu are rost sa pari altcineva, sper ca te-am ajutat

| Lucia_5229 a răspuns:

Da.este bine deoarece incercare moarte nu are...in cel mai rau caz o sa se superebig grin... da nu cred ca o sa fie asa
si sigur o sa intelega si poate cine stie va si combinati:*:*
noroc mult ...sa ma ti la curent

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu. Cel mai bine este s-ai spui ce simti sau sa-l faci sa se ingragosteasca te tine asa procedez eu dar eu numai daca le spun ce faceti si ii bag in seama deja unii vor sa stea cu mine. Daca vrei procedeaza ca minehappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ai ce sa pierzi... Dar daca el nu te place pentru ceea ce esti nu trebuie sa te schimbi pentru el. si nu il poti obliga sa te placa.Oricum.Multa bafta cu musical-ulbig grin! daca nu iese bine cu baiatul, gandeste-te ca nu e cel mai important lucru.In orice caz, incearca sa nu-l sufoci cu scuze sau altele.

| iubitul20 a răspuns:

Adaugal si lasa-l p el sa te intrebewinking si nu raspunzi ceva gresit te gandesti inaintewinkingwinkingwinkingtongue

| SweetGirl_2969 a răspuns:

Hei de ce nu-l cauti prin scoala? Daca-l gasesti iti repari greseala apoi astepti sa vezi cum se v-a comporta in continuare.