| andreea_4689 a întrebat:

Hi TPU am nevoie de un sfat cum pot sa uit de un baiat
Vara trecuta a inceput sa-mi placa un baiat. intr-o seara ne-am sarutat, doar ca el era beat si ziua urmatoare nu si-a mai adus aminte. Azi adica mai repede am vazut o poza cu el si cu o fata si am inceput sa fiu geloasa si nu pot inceta sa ma gandesc la el. si-mi tot aduc aminte de acel moment cand sa petrecut tot a fost asa de frumos. deci ce pot sa fac ca sa nu ma mai gandesc la el si sa-l uit. ma tot gandesc ca intr-o zi poate va putea fi ceva intre noi doi, dar stiu ca niciodata se va putea intample (sau da). nu stiu, dar momentan trebuie sa uit de el

4 răspunsuri:
| IoNyShimotukushichi a răspuns:

Asa este, este greu sa uiti de un baiat pe care-l placi, stiu cum este. Daca vrei sa uiti de el incearca sa te indragostesti de alt baiat sau fa pe alt baiat sa te placa si daca il vei placea si tu va fi de bine, sti la ce ma refer cu siguranta.Sau poti sa nu te mai uiti la poze cu acel baiat, nu mai vorbi cu el, sau incearca sa-l faci gelos, nu stiu exact ce sa-ti mai spuniti urez succes! Pupici!

| AnyAda a răspuns:

Am trecut si eu printr-o intamplare asemanatoare si mi-a trecut dupa ce am gasit alt baiat. Asa mi-am putut lua gandul de la el, deci incearca sa gasesti alt baiat pe care sa il placi si care sa te placa, dar pana atunci incearca si tu sa nu te mai gandesti la el, sa nu te mai uiti la poze cu el si sa iti ocupi timpul cu altceva. Iti urez bafta! :*

| AndreiBolos a răspuns:

Daca spui ca era beat, e clar ca pentru el nu a insemnat nimic deci nu te complica! Gandeste-te ca nu te merita si pur si simplu nu te mai gandi la el big grin. Incepe sa vorbesti cu alti baieti, fa-ti hobby-uri noi, fa ce iti place, distreaza-te si vei uita cu siguranta happy. Good luck! :*

| Iunikaaa a răspuns:

E cam greu, desi am trecut si eu prin asta...Il poti uita dar, mai bine vorbesti cu el.
O intrebare..esti orgolioasa?
Daca da, scapa de asta, altfel nu vei putea sa vorbesti cu el din ciuda si suferinta!