| ShadowLoleris a întrebat:

I-am cerut unei fete să ne vedem, pe care am cunoscut-o acum trei ani și n-am mai văzut-o de atunci. M-a blocat! =[[
Ce simt fetele când le ceri să te întâlnești cu ele și după asta nu te mai bagă în seamă? Ce naiba este în capul vostru, la ce vă gândiți?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu știu ce gândesc, dar știu că nu toate sunt așa. O dată sau de două ori am primit un răspuns concret, frumos, în care a zis că nu dorește să vină, deși nu are ceva cu mine, nu consideră potrivită această întrevedere, eventual nu încă. Așa se face. Deci având în vedere că știu că sunt și persoane care știu să răspundă civilizat, e clar că cele care nu o fac au o problemă. Fie sunt speriatele de bombe care dau block din prima, fie o altă categorie care mi se pare mult mai veninoasă, care spun "mai vedem" sau chiar spun da, iar apoi te lasă cu buza umflată.

23 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Proaste. mai usor e sa zica nu imi place de tine - esti urat sau nu am chef de tine. Le e frica sa vorbeasca

| Violleta2022 a răspuns:

Depinde cine iti trimite cererea, daca este un cunsocut sau un ciudat.
Daca fata era deja in alta relatie, evident ca te-a blocat, vrand sa nu se complice cu tine, odata ce era deja implicata in alta
De obicei blochezi oamenii care nu-ti inspira incredere, te sperie fata lor, sau vocabularul abordat pe pagina lor de FB, prietenii lor, atitudinea lor samd.
Daca te-ai intalnit cu ele si dupa aceea te-au blocat, este clar ca ceva le-a suparat la atitudinea ta, comportamentul tau, posibil vocabularul tau, sau cine stie ce i-ai propus.
Nimeni, dar absolut nimeni care te place, nu te va bloca, doar cei care nu te plac sau nu vor sa aiba de a face cu tine, o vor face.

| Drimmero a răspuns:

Daca ii cereai asta insa va cunosteati si totul era ok intre voi si apoi te bloca dintr-o data as fi zis ca e dusa, dar aici n-am ce comenta, dupa 3 ani i-ai scris si e cam dubioasa chestia, ele se panicheaza de fel mai ales daca dintr-o data ii scrii dupa atata timp si na, are dreptate fata. Ai luat-o din scurt, cred ca nici nu mai stie cine esti.

| Emma30555 a răspuns:

Dacă o fata nu are nici un gând sa fie cu un băiat dar îl are în lista întâmplător iar el ii cere brusc o întâlnire i se pare suspect sau o deranjează dar nu neapărat persoana ta dar fiindcă sunt mulți obsedați, mulți băieți / bărbați care insista sau sâcâie fetele ajung sa fie mai ferme când nu o interesează ceva romantic. reacțiile astea pot părea exagerate dar fetele au și ele temerile lor sau sunt exasperate de către alții și atunci se întâmplă să blocheze direct ca să nu mai fie discuții. Pe de o parte gândește te și tu ca e normal, decât sa ți dea speranțe mai bine îți spune ferm ca nu o interesează, și pe tine dacă te abordează o tipa cu care simți ca nu ai nici o legătură sau îți place de alta fata, poate vei fi tentat sa rupi orice contact cu ea

| Iote a răspuns:

Ce naiba e in capul tau?
Nu ai dat un semn de viata timp de trei ani si dintr-o data vrei intalnire?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De aia nu mai poți tu sa dormi, ca te-a blocat ea pe tine.

| AlinMrs a răspuns (pentru anonim_4396):

La asta ma gandeam si eu laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai de ce sa vă vedeți? rolling on the floor
Că așa ți-a venit ție?
Eu simt o mare durere in pistă când îmi scrie câte un amețit ca tine, fără rost și fără context. Instagram nu-i Tinder.

Și sunt foarte sigură că ai bagat-o in seama după ce și-a pus o poza nouă rolling on the floor
Pe-ni-bil.

| LoveSleep a răspuns (pentru anonim_4396):

Poate e de la BTS-uri durerea aia. Te-ai gandit sa verifici?

| anonim_4396 a răspuns (pentru LoveSleep):

Nu-s Hecate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pot fi o grămadă de motive pentru care îți da block, chestia mai importantă e că o fata care chair e interesata de tine o sa+ți de-a semne destul de clare că vrea să vă întâlniți. O să propună ea mai mult sau mai puțin subtil.

Eu cred că automat ele își asumă că vrei sa le-o tragi.

| Dintrebare a răspuns:

Unii oameni nu stiu sa comunice sau au blocaje de exprimare. Probabil acea fata nu a stiut cum sa gestioneze un refuz. Nu a avut puterea sa isi asume sa iti zica in fata "nu", asa ca a ales sa fuga. Nu te simti jignit, pentru ca tu nu ai nicio vina. Actiunea asta spune ceva despre ea, nu despre tine. Nu toate fetele sunt la fel si nici toti baietii nu sunt la fel. Ai toata viata inainte sa vorbesti cu alte fete si sa o gasesti pe cea potrivita pentru tine

| AndreeaWTS a răspuns:

Ce e atât de greu să pricepi un refuz?
Nu vrea să se întâlnească cu tine. Sau să mai aibă de a face cu tine. Punct. Nu e obligată să-ți dea un motiv.
E dreptul ei.

| Eisenheim a răspuns:

E ca atunci când câștigi la loto, și apoi arunci biletul și joci alte numere, ca atunci când bei o bere apoi faci pipi apoi bei alta, ca atunci când pescuiești și după ce prinzi un pește îl pupi ii dai drumul și prinzi altullaughing cred că ai înțeles ideea

| Editocroci a răspuns:

Da tu ai impresia că te plac toate fetele? E normal ca unele să nu te placă.

| ShadowLoleris explică (pentru Editocroci):

Era vorba să ne vedem, nu să mă placă instant!
Dar de anul trecut s-a schimbat, îi plac golanii! A schimbat-o o panaramă!

| Editocroci a răspuns (pentru ShadowLoleris):

Păi vulpea când n-ajunge la struguri zice că sunt acri.

| ShadowLoleris explică (pentru Editocroci):

La ce te referi acum?
Dacă te referi la mine, te înșeli amarnic! happy

| Editocroci a răspuns (pentru ShadowLoleris):

Vezi mai bine că ți-am răspuns la cealaltă întrebare.

| AlexValentinn a răspuns:

Vad ca fetele care ti-au raspuns la intrebare sunt putin cam rautacioase pentru ca isi apara surorile. Treaba lor. Ar putea sa raspunda putin mai frumos, nu cu rautate. Ce pot sa iti spun, din experienta mea personala, cand se intampla sa fiu singur de ceva vreme si sa ma apese singuratatea din lipsa de persoane noi, adica nu mai cunoscusem nicio fata, aveam tendinta de a relua legatura cu fostele, dar asta doar din cauza ca nu cunoscusem inca alte fete. Si iesea prost evident, fie tot la fel le scriam si nu ma bagau in seama, fie imi raspundeau, poate chiar o perioada incepeam iar sa ne intalnim dar intr-un final tot s-au distantat de mine si de aici am tras concluzia ca fostele sunt foste, indiferent de circumstante, fostele sunt foste si punct, si cand spun foste spun nu neaparat foste iubite ca poate nu ai apucat sa ai o relatie cu ele, ma refer si la foste potentiale iubite. Nu are rost crede-ma, era o vorba ciorba reincalzita nu mai e la fel de buna, sau bate fierul cat e incins, daca nu ai facut nimic la momentul respectiv nu mai are niciun sens sa o cauti, orienteaza-te spre persoane noi.

| asuari a răspuns:

Fiecare gândește și reacționează in felul lui, indiferent dacă e fată sau băiat.
Sincer, părerea mea, de obicei când fetele considera ca o persoana nu e potrivită in viața lor, nu vor sa mai aibă de a face cu aceasta. Probabil domnișoara crede ca nu are ce discuta cu tine (din diverse motive) și a ales sa ti-o spună printr-un mod nu tocmai frumos.

| CtBogdan a răspuns:

**șocare, putina teama, mirare, nedumerire**

La fel ca si tine am facut si eu.
Asta a simtit ea cand i-am dat mesaj dupa 3 ani.
Stiu asta pentru ca am intrebat-o.

| FaimosulRazboinic a răspuns:

3 ani ce-ai facut? Ai asteptat sa creasca?