| carbon21 a întrebat:

I-am zis iubitei mele ca nu mai mai simt fericit in relație și ea a început sa plângă de mama focului, chiar așa de mult ma iubește? Nu a fost teatru chiar am văzut ca ii devastată, pana la urma i-am zis ca supărarea provine din alta parte și nu de la ea, ceea ce ii adevărat. Tin sa precizez ca sunt prima ei dragoste, primul iubit.

20 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Atunci ramas bun si mergi in viata pe cont propriu

| darrio2007 a răspuns:

Teatru a fost la tine.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ti ai batut joc de ea nu crezi? Adica tu esti supărat din alte motive si te razbuni pe ea? Eu daca eram in locul ei te lăsam si plecam nu esti sanatos la cap, ea te iubeste dar tu posibil ai pe alta si de asta i ti bati joc o faci sa plîngă om de nimic ce esti.

| doctorandus a răspuns:

Relațiile nu le ai că să fii fericit. E o iluzie că dacă ai o relație dă fericirea peste tine.

| Mosotti a răspuns:

Da, chiar asa mult te iubeste! De ce te miri?

Si de ce nu mai esti ma rog fericit? Inainte cum erai? A facut ceva ea? Ca nu va inteleg, eu daca ma inteleg bine cu cineva, ma inteleg mereu daca se poarta bine mereu.
Cu alta crezi ca e mai bine?

| carbon21 explică (pentru Mosotti):

Pai dacă ma iubește da se schimbe in bine, sa fie mai iubitoare și sa-mi ofere mai multă atenție și iubire, ca asta contează nu doar sa fii intr-o relație

| andiceasu95 a răspuns (pentru carbon21):

Pai vorbeste cu ea, spune-i ce nu-ti place la relatia voastra, nu iti bate joc de ea, e inca tanara esti prima ei iubire si nu cred ca vrei o dezamagesti

| Mosotti a răspuns (pentru carbon21):

Pai de ce nu ne spui tot?! De ce nu spui ca de fapt ea nu se comporta bine cu tine? Ca atunci e clar si ai dreptate.

Incearca sa-i spui, desi daca ajungi sa trebuie sa-i spui, deja.e iar nasol, asta trebuia sa vina de la sine.
Nu exista iubire nelegata de ce vrei tu, atentie, si tot. Daca nu e ok, inseamna ca nu te iubeste si plange doar sa nu te piarda din alte motive. Nu merge ca te iubeste dar nu e ca lumea iubitoare si nu da atentie, e contradictie!

Mai bine gaseste alta care chiar te va iubi si nu mai te complica cu un om care ori care de fapt nu te iubeste, ca nu o schimbi. Cel mult se va preface daca are vreun interes sau ii e frica ca nu o mai ia nimeni din n motive.

| Sofer a răspuns:

Se pare ca da, te iubeste. Asa trebuia sa o testez pe fosta iubita. laughing

| Sonia822 a răspuns:

Si care e intrebarea?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar de ce nu mai esti fericit in relatie?

| carbon21 explică (pentru anonim_4396):

Pai, lucrurile s-au mai schimbat ea ii la facultate, și afecțiunea in scris gen ca nu stau cu ea nu ii cum a fost la incsput

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă nu ai un motiv real, atunci normal ca e absurd să îi trântești un NU în față.
Am pățit-o și eu. happy A fost cringe, zic eu. happy
Cand m-am despărțit de ea, mi-a zis printre altele :
- Mi-ai distrus viața! și plângea.

Era foarte cringe. Cum ma sa distrugi cuiva viața? Nu ai cum. Dar ma rog. Ea asta a zis.
Menționez că a fost o relație impusă de părinți. happy (

| Tataru_Ionut_2001 a răspuns:

Imi poti spune ce varsta are ca sa stiu cum sa abordez problema?

| carbon21 explică (pentru Tataru_Ionut_2001):

Eu 24 ea 19

| Tataru_Ionut_2001 a răspuns (pentru carbon21):

Atunci e clar ca a plans pentru ca s-a simtit devastata, tu i-ai dat de inteles ca nu mai vrei sa fii impreuna cu ea. Logic ca te iubeste, la varsta ei, tu fiind prima ei iubire tine foarte mult la tine, dupa atata timp in care nu a avut o relatie serioasa ia considera ca in sfarsit si-a gasit o persoana care o intelege si care ii ofera un sprijin atunci cand are nevoie...iar tu sa ii spui ca nu te simti bine in relatia in care ea se simte extraordinar...mi se pare aiurea
Ai grija ce faci si cum te comporti ca s-ar putea sa nu mai intalnesti pe cineva ca ea, cel mai bine ar fi sa ii spui ce ai in suflet si de la ce vine supararea, ca mai apoi sa incercati sa gasiti o solutie

| carbon21 explică (pentru Tataru_Ionut_2001):

I-am zis ca vreau ca la început, dar ea nu știu ce are in cap

| OnTopic_ClaudiuOwn_1974 a răspuns:

Daca a inceput sa planga real, inseamna ca chiar tinea la tine.
Incearca sa te impaci cu ea pana cand nu e prea tarziu.

| Viorel703 a răspuns:

Dacă ești prima dragoste atunci da, se poate sa te iubească cu adevărat și asa de mult. Încearcă și tu sa te faci înapoi fericit cu ea ca nu vei mai găsi o alta fata care sa te iubească cu adevărat

| Andreea478 a răspuns:

Cred ca te iubește nu îți bate joc de ea.