| anonim_4396 a întrebat:

Ieri am fost din nou la TPU! da* nu că s-a ținut ședință, ci m-am dus doar eu, că m-a chemat Cristina; bine, n-aveam nici un chef - era și "vineri-13" și tocmai ce mă pusesem să sărbătoresc, dar am zis să n-o refuz, mai ales că am bănuit că e faza cu al 13-lea salariu(iar 13?!), și deci era un fel de "Chemarea Pământului" - de Orson Scott Card, unde "card" este, normal, personajul principal.
in fine; dacă nu e bună poanta, imi pare rău, alta să nu-mi cereți că nu mai am! le-am consumat pe toate în autogara din Praga mai acu vreo 3 zile, când am urcat-o p-aia mica-a mea în autocarul de românia; dar asta e altă poveste.
și deci m-am dus; Cristina era singură in birou -fum de țigară, miros de cafea, alea-alea știți voi - și stătea pe net; probabil că pe TPU - că prea nu zâmbea deloc, ci doar ofta așa din când in când, plus că mai scotea câte-un "Doamne-ferește și păzește"; in fine, cred că posta pe la "religie" vreun răspuns...
și-mi zice ea să mă așez, după care bagă mâna in birou scoate un J&B și două pahare, toarnă, ne aprindem țigările, și începe să se uite așa la mine, dar-cum să vă spun eu ca să mă-nțelegeți?- se uita de parcă...
dar, hai că vă dau un clip! și exact sentimentu care vă încearcă, e fix ăla din ochii Cristinei, când mă privea pe deasupra paharului:
http://www.youtube.com/watch?v=oUs_O6qFNw4
și-o aud că-mi spune: "ție îți place așa - cum te iau la mișto, fetele astea de pe site?"
după care văd că bagă iar mâna in birou, și trage afară un dosar, pe care mi-l aruncă, în față, lângă sticla de whisky, exact ca-n filmele de acțiune.
dosar nr 8656-rank, DontSpeak/ILLuminatiGirl; cu poza prinsă-n colț cu acu; adică în "colțișor", asta ca s-o alint un pic, că parcă o aud apoi cum îmi spune iar :
Deci pui niste intrebari idioate, nici n-am stat sa-ti citesc tot romanul si regret ca ti-am dat funda, dar eram noua si cred ca se explica greseala:). Pune si tu intrebari mai serioase ca ne plictisesti.Pa! postat la 4 Noiembrie 2011 23:15
bun; acu vă dați seama că eu nu știam care e faza, așa că m-am făcut că plouă: "dacă vreți să duc asta jos- la "arhive", când cobor, vă servesc cu plăcere!"
se uită iar Cristina la mine un pic, apoi trage dosaru-napoi, îl deschide, scoate o filă și iar mai face o incercare d-aia ca din filme;
arunc eu un ochi, și văd scris așa : intrebare TPU : "Prin ce definiți fetelor băiatul perfect?"
iar mai jos răspunsul: Prin Wizard! El e clar Mr.Perfect;)) postat la 10 Ianuarie 2012 15:53
n-apuc să comentez, că mai îmi aruncă iar Cristina un A4: întrebare TPU:"Voi credeți în Moș Crăciun?"
răspuns:
Nu mai cred de multi ani in Mos Craciun, de cand s-a dat tata de gol mai exact.Deci copii: Imi pare rau ca va dezamagesc, dar Mos Craciun nu exista! (nici Mos Nicolae, nici Zana Maseluta si nici Iepurasul de paste!) postat la 10 Decembrie 2011 23:02
ok! și pac! m-am luminat!(adică m-am iluminat!)
băi frate, e deșteaptă foc Cristina asta!(și frumoasă - tot la fel!)
deci : nu există zâne, iepurași și moși crăciuni! corect? păi și dacă nu există moșii - nu există nici elfii! nu?
și atunci dacă nu există elfii - nu exist nici eu...
am sau n-am dreptate? DontSpeak?
bine; "bine ce?" - o să întrebi tu!
"bine" - adică nu faci bine că visezi la "bărbați perfecți" pe pereți.
in fine; e idioată și intrebarea asta?
e - că n-am terminat-o...

Răspuns Câştigător
| BiAnCaIoAnA2000 a răspuns:

Eu sunt cam noua si nu prea am inteles ce se intampla aici. Daca ma- r putea ajuta cineva ia- si fi foarte recunoscatoare. Cine este acest wizardDavidCopperfield (vreun reprezentant TPU?), cine este Cristina si de ce ne povesteste noua toate aceste lucruri? Oricum multumesc ca m-ai facut sa rad.

| NOname a răspuns (pentru BiAnCaIoAnA2000):

Ai râs? E bine. Asta e tot ce se urmărea. Restul sunt doar detalii.winking

| anonim_4396 explică (pentru BiAnCaIoAnA2000):

Bună,draga mea; am în față dosarul tău, și citesc din el : Bianca+Ioana, născută la 3 ianuarie 2000(wow! - anul în care a fost prima dată sfârșitul lumii! mișto!), elevă într-a 6-a, îndrăgostită de un băiat de 15 ani,(aici trebuie să fii foarte atentă că băieții ăștia mai mari-așa nu vor altceva decât să profite de voi,astea - micile! da? n-am zis-o eu, eu știu de la fata asta cu care mă cert eu p-aici); bun, mai departe - hobby-uri : "iubesc să citesc și să scriu"! - frumos; sper să nu înjuri pe site...
și mai avem la "menstruație" trasă o liniuță;(scuze - e intrebarea nr.2)
bun; gata - închidem aici;
acum să îți răspund : Cristina e șefa TPU; bine-mai e și Alexandra,dar sunt mai multe departamente sau nu știu cum,ideea e că eu dimineața mă car cu ziare,merdenele și restul la biroul Cristinei.
apoi fata de ți-a răspuns,NOname - user al anului,e prietenă cu șefa,(mai pune o vorbă bunâ pentru mine,să nu fiu dat afară),e deșteptă,frumoasă,tot ce vrei,dar nu prea devreme acasă - din păcate!
până la urmă de ce să n-o spun și pe asta? deci e îndrăgostită de *poneiultroian*,iar ce ai citit tu mai sus,în răspunsul ei,ți-ai dat seama,nu?,e fix procentu de gelozie care vine la pachet odată cu dragostea; că a vrut ea să-l iubească pe el! iar el nici nu vrea să audă de ea! în schimb eu i-am cerut ei odată id-ul de mess,și...
unde dracu mi-am pus țigările?
și ea- ce crezi că mi-a răspuns? exact! nu mi-a răspuns!
"de ce?"; păi dracu știe de ce!
gata,le-am găsit!
ok! hai să ne calmăm!
mai departe: IluminatiGirl e de fapt DontSpeak,dar și-a schimbat alea pe acolo, că era nervoasă pe mine, și asta pentru că i-am spus eu pe mess că majoratul e la 18 ani, ci nu la 17 și 8 luni,cum vrea ea să-l facă!
împreună cu mine.
bun; ce-ar mai fi? a! - "cine e aceste Wizard?"; ok,deci despre mine:
stai un pic, că mă sună Cristina!
da! gata! trebuie să plec! scuze! iar m-a chemat...
PS:vezi că îți dau fundă pentru că îmi ești simpatică; poate nu te ții de scris, că ți-o iau înapoi! pa!

| BiAnCaIoAnA2000 a răspuns (pentru anonim_4396):

Acum am inteles! Multumesc pentru raspunsul tau, al lui NOname (sper ca nu se supara nimeni ca vorbesc cu "tu") si pentru fundita.

7 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Nu-i deloc idioată. E doar periculoasă. Periculoasă, că iar am râs de mă doare burta.

Bun. Un singur lucru te rog: dacă-ți arată Cristina dosarul meu, fii băiat bun (sau perfect) și arde-l!;))
Ai face o mare favoare omenirii.
Mulțumesc anticipat.

A, și apropo, cum a fost? Ai scăpat fără sechele? Că uite-așa a sărit pe Poneiul Troian, când am fost noi pe la ea ultima dată.

http://www.youtube.com/watch?v=dmcuUq9dgN8

Dar nu mă întreba ce au făcut după, că a trebuit să plec. Mi-a zis doar că urmează să-l pedepsească. N-am vrut să asist. N-am vrut să văd cum îl torturează. Plus, era plin de copii care își rezolvau temele pe TPU și pe care trebuia să-i potolesc. Așa că i-am lăsat singuri, să se lămurească și să se suspende până la epuizare. Da' tu cum de ai scăpat?

greece12
| greece12 a răspuns:

Si chiar ieri stateam la discutii cu una din clone,nu spun a cui,persoana importanta,si-i ziceam,ma,baiatu' asta ce-o fi cu el,ca nu stiu de ce am uitat sa-i dau vesti bune ca cu alea rele se obisnuise,dar tot eu am zis,no news is good news,s-o prinde el,nu-i copil sa nu priceapa,si-n definitiv are el destule pe cap si fara grija mea,ca uite e iarna,frig,ce-o fi prin Cehia aia,zapada pan' la stresini si-i inchis in casa cu draga lui si-au aruncat cheia pe geam,in primavara sa fie verzi plantele si iarba ca fierul ajuta,nu ca le-ar ajuta acum exact cheia aruncata de ei doi,dar trebuia sa gasesc un motiv si nu vroiam sa-l spun p-ala real,asa ca am atras atentia in alta parte,asa facea si Napoleon,metoda tactica reusita,de invaluire a adversarului...
Si-mi raspunde clona,nu spun a cui,persoana importanta,ca cica ar stii ceva dar nu prea multe,ba face pe elfu',ba incearca tot felul de chenare si degeaba se dau toti de ceasul mortii,nu-i nimeresc masura,ba-i e mare,ba-i e mic,ba-i prea rosu,ba nu-i de elf si mai zicea ca cica,s-a saturat sa fie el elf ca Mos Craciun asta ar fi o inventie si-o poveste de-adormit copii,care copii ca astia sunt toti pe net si download-eaza traseul exact al lui Mos Craciun sa stie ei la ce ora,minut si secunda sa se joace de-a copiii cuminti,ca-n rest stiu si singuri ce le poate pielea.
Si-mi scoate-o hartiuta,clona,nu spun a cui,persoana importanta,si mi-o pune-n fata si-mi zice citeste!
Si citesc eu:
Subsemnatul wizardDavidCopperfield din motive de autocar in Praga,Mos Craciun inexistent si fum de tigara in ochi ca nu pot zice ca am lacrimi,rog respectuos sa blabla...
Aplicand logica labirintului minoan,am inteles Mr. Perfect chiar exista si nu intr-un singur exemplar,orice asemanare cu persoanele de fata nu este o exceptie!
in fine; e idiot raspunsul asta?
e - ca nu l-am terminat...
Si cand te mai duci pe la TPU, du-te insotit ca uite ce poti pati!
Sa mai zici pe urma ca nu crezi in superstitii, vineri si 13!

| Arthur a răspuns:

Am aflat din sursă sigură care a auzit de la altă sursă sigură că astăzi pune în discuţie, de una singură ( aş avea o idee constructivă dar mă împiedică elasticitatea spaţiului actual extrauterin, adică mai pe româneşte sunt " tras " ca să zic aşa ( sau atras? ) din toate părţile ). Trebuia dublă paranteză sau paranteză pătrată?
În fine, să revenim la problema iniţială, ideea de bază se referă la acel al XIII-lea salariu în fiecare lună.
Despre dosare, avem fiecare câte o duzină, în diferite locaţii, începând din cer şi terminând în diferite alte terminale ( de NET nu de metrou ).
Toată treaba este să nu interpreteze greşit situaţia posibil probabilă şi să iasă lumea în stradă unde într-un exces de dragoste tovărăşească să nu demonstreze împotriva propriilor interese ca şi zilele trecute. Deja am primit petiţii începând din State până la Cucuieţii din Deal pentru ştergerea cifrei 13 din memoria colectivă datorită impactului negativ asupra zborurilor cosmice şi a influenţelor negative legate de zilele săptămânii, cu prioritate legat de Vineri, zi în care îmi închei celelalte şapte zile lucrătoare.
Pentru cine vrea să asculte : http://www.youtube.com/watch?v=caXWqvyJtz0

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nope...nu e idioata intrebarea, e doar exagerat de amuzanta:)).Si ai dreptate-tu, ca elf-nu existi! Dar totusi am convingerea ca existi ca Mr.Perfect,right? (Right!).Si eu nu visez la "barbati perfecti",dar cred ca stii tu la ce visez,nu? (mai multe nu spun).Ok-si daca nu-ti place noul meu nickname, pot sa-l schimb la loc (cu tot cu avatar) ca pana la urma asta ai facut si tu (stiai ca imi placea David Copperfield:*). DECI-eu atat am avut de spus, daca imi amintesc ceva pe parcurs o sa-ti mai las raspunsuri.Pana atunci te las sa vizionezi asta: http://www.youtube.com/watch?v=W4gkUDHR7VU ca stiu ca-ti place!