| AntoniaBwl a întrebat:

Ieri cand am probat o bluza, m-am dus sa ma vada si bunica mea si cum era mare de mine si decoltata mi-a iesit un san afara si ea m-a vazut. Nu mai pot de rusine, nici sa dau ochii cu ea chiar daca voi avea 17 ani, tot ca un copil mic ma simt.Chiar daca din greseala s-a intamplat asta tot pe mine insumi imi este ciuda.Va rog frumos nu radeti de mine, e o simpla intamplare si la oricine i se poate intampla asta.Eu va rog sa imi dati un sfat sa ma linistesc fara sa va bateti joc.

7 răspunsuri:
| Ineys a răspuns:

Peste cateva saptamani, daca nu zile sigur uita.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Bună! Stai linistită, ca nu are de ce sa i ti fie rusine, in primul rind bunica ta este femeie a fost si ea tînără, are si ea sîni deci stie cum arată, daca din greseala vedea bunicul tau sînul, atunci trebuia sa te simti rusinată, eoarece el este barbat, dar asa nu ai niciun motiv real, sună o pe bunica ta vorbeste cu ea si sunt sigur ca ea a si uitat incidentul de ieri, sanatate multă.

| Alverto a răspuns:

Da sigur, scuze, nu am mai intrat de 10 ore

| Alverto a răspuns:

Te înțelegi bine cu bunica ta?

| Andrei200202 a răspuns:

Stai liniștită, nu ai de ce sa te simți așa. Nu ai omorât pe nimeni până la urmă, problema e banală.
Nu știu de ce spui toate lucrurile astea, ca nu mai poți da ochii cu ea. A fost doar o întâmplare după părerea mea pe care ar trebui sa o interpretezi drept una amuzantă, în niciun caz una stânjenitoare. Doar te-a văzut bunică-ta, nu taică tu, nu fratele, nu bunicul.
Un sfat, nu te mai gândi la asta, e banal. Sau poți după cum ti-am zis mai sus, sa o cataloghezi drept o întâmplare amuzantă, după cum și e. Crezi ca bunica ta nu a mai văzut un sân până la urma?laughing

| Andrei200202 a răspuns:

Mă referam că nu ar trebui să se simtă rușinată că până la urmă a văzut-o o persoană de același sex, nu una de sex opus. Atunci da, i-aș fi înțeles rușinea asta.

| AntoniaBwl explică (pentru Alverto):

Da dar uneori ne mai certam.