| Swetlly122 a întrebat:

Îl cunoașteți pe Abi "talent"? Oare cu ce se ocupă părinții lui de au avut bani sa îl facă așa popular?

Răspuns Câştigător
| Freya1 a răspuns:

O mentalitate ca asta strica tara.
Tu ai impresia ca un parinte trebuie sa fure, sa talhareasca, sa fraiereasca sa aiba copilul lui ce ii trebuie? Nu frate, trebuie sa invete sa aiba o meserie cat mai buna sa poata sa ii puna o paine pe masa, sa ii ofere un exemplu si sa il educe frumos.
Aia de care vorbesti tu nu fura si talharesc ca sa le creasca copii bine, ci pentru ca is puturosi si nu vor sa lucre, nu vor sa invete.Vor doar sa faca burta mare in varful patului si sa ii saraceasca pe altii ce considera ei ca au prea mult sau nu li se cuvine si cu ce drept nu stiu...
Hai sa iti spun o chestie interesanta si daca tie ti se pare normala vorbim dupa.Acum mai multa vreme cand eu am fost plecata la tara in vacanta, fratele meu in cantonament iar tata in delegatie mama venea de la munca seara tarziu ca asa ii era programul, ca sa scurtez povestea a urmarit-o unu din asta de care zici tu si cum nu erau interfoane la scari atunci a intrat dupa ea.Constientizezi ca a vrut sa o talhareasca da nu a reusit sa ii fure decat un lantisor de aur de la gat subtire cat o ata pe care il avea amintire de la bunica pentru ca nici noi nu suntem avuti, nici noi nu traiam boiereste ai mei munceau cinstit sa isi castige painea si un neica nimeni, putoare si scursura a societati putea sa omoare o femeie cu doi copii, sau sa fure bani de mancare a acelor copii doar pentru ca la el ii e lene sa munceasca.Asta e exemplu de dat copiilor lui?
Sunt foarte multi romani ce isi cresc copii bine si corect, si foarte multi tigani ce ii fac pentru alocatii si pentru ai trimite la cersit ca rar vezi cate o romanca cu copilul in brate in gara cu "imi dai si mie". Multi is ce isi trimit si femeile la produs ca sa faca ei burta mare si pe aia ii numesti tu oameni.
Si eu am tigani in familie da cinstiti, ce au muncit o viata in fabrici si tot ce si-au facut si-au facut din munca lor nu din dat cu jula sau in cap la oameni.Fa diferenta intre oameni normali si lepre.

15 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

A invatat matematica la scoala

| Freya1 a răspuns:

Ceva "şmenari" obositi ce fura si fac afaceri ilegale.Ca altfel nu ai cum sa iti explici cum i-au permis sa nu mearga la scoala, cum nu vine protectia copilului la ei acasa dupa ce au facut asta si public.

| vioo69 a răspuns (pentru Freya1):

Bine fa ia vezi tu cati tigani sunt la protectie si cati romani sa vedem care isi intretin copii mai bine
Fii atenta ca un tigan isi risca viata pentru copilulu lui sa aiba tot si un roman merge la munca ii da acolo 100 de lei pe luna pana face 14 ani si dupa il baga la munca...

| Freya1 a răspuns (pentru vioo69):

O mentalitate ca asta strica tara.
Tu ai impresia ca un parinte trebuie sa fure, sa talhareasca, sa fraiereasca sa aiba copilul lui ce ii trebuie? Nu frate, trebuie sa invete sa aiba o meserie cat mai buna sa poata sa ii puna o paine pe masa, sa ii ofere un exemplu si sa il educe frumos.
Aia de care vorbesti tu nu fura si talharesc ca sa le creasca copii bine, ci pentru ca is puturosi si nu vor sa lucre, nu vor sa invete.Vor doar sa faca burta mare in varful patului si sa ii saraceasca pe altii ce considera ei ca au prea mult sau nu li se cuvine si cu ce drept nu stiu...
Hai sa iti spun o chestie interesanta si daca tie ti se pare normala vorbim dupa.Acum mai multa vreme cand eu am fost plecata la tara in vacanta, fratele meu in cantonament iar tata in delegatie mama venea de la munca seara tarziu ca asa ii era programul, ca sa scurtez povestea a urmarit-o unu din asta de care zici tu si cum nu erau interfoane la scari atunci a intrat dupa ea.Constientizezi ca a vrut sa o talhareasca da nu a reusit sa ii fure decat un lantisor de aur de la gat subtire cat o ata pe care il avea amintire de la bunica pentru ca nici noi nu suntem avuti, nici noi nu traiam boiereste ai mei munceau cinstit sa isi castige painea si un neica nimeni, putoare si scursura a societati putea sa omoare o femeie cu doi copii, sau sa fure bani de mancare a acelor copii doar pentru ca la el ii e lene sa munceasca.Asta e exemplu de dat copiilor lui?
Sunt foarte multi romani ce isi cresc copii bine si corect, si foarte multi tigani ce ii fac pentru alocatii si pentru ai trimite la cersit ca rar vezi cate o romanca cu copilul in brate in gara cu "imi dai si mie". Multi is ce isi trimit si femeile la produs ca sa faca ei burta mare si pe aia ii numesti tu oameni.
Si eu am tigani in familie da cinstiti, ce au muncit o viata in fabrici si tot ce si-au facut si-au facut din munca lor nu din dat cu jula sau in cap la oameni.Fa diferenta intre oameni normali si lepre.

| Stropdeploaie a răspuns:

Cine mai este si asta? un link ceva. sunt curios!

| Adry05 a răspuns (pentru Stropdeploaie):

Https://www.youtube.com/watch?v=AzWQrZ5sAmY
O sa regreti ca ai intrebat asta :))

| Stropdeploaie a răspuns (pentru Adry05):

Woow ce Gaozar... Are si fanii... probabil la fel de Gaozari!laughing)))

| Adry05 a răspuns (pentru Stropdeploaie):

Copii de 10 ani care nu stiu sa faca distinctia intre bun si gunoi.
Era odata o postare despre el pe Facebook si pagina critica fanii lui ca au doar 10 ani sau chestii de genu, si o desteapta prin comentarii "hei, eu am aproape 18" laughing))))))

| PsyhoChild a răspuns:

Parintii lui nu l-au facut popular. El singur a ajuns sa fie popular prin piesa gucci. Ei doar l-au sustinut dpdv financiar. Nu stiu cu ce se ocupa, dar chiar si asa, carui parinte nu i-ar placea sa-si rasfete copilul

| DorelExpertu a răspuns:

Tacsu-i proxenet, iar ma-sa ii casnica.

Răspuns utilizator avertizat
| melodrama a răspuns:

Umbla foarte mult prin Primaverii si Victoriei, il stie un amic foarte bine. Iti garantam ca real nu dai 2 lei pe el, cine a fost la balul bobocilor din Cantemir Voda stie ce vorbesc.

| Matei_Andreea_1998_EGyE a răspuns (pentru melodrama):

Și numărul lui de telefon îl ai?

| Patrecea a răspuns:

Statea in cluj era vecin cu mine. parintii lui aveau bani. cand era mic venea dupa bloc cu prietenii lui fuma, injura

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Patrecea):

DE UNDE AVEAU BANI? Asta e esenta intrebarii. Presimt camatari/trafic de persoane, ca niste oameni care chiar muncesc pentru banii lor si cistiga peste medie de cele mai multe ori au simtul penibilului.

| Ghilic_Cosmin_1990 a răspuns:

Părinții luni sunt din neam bogați, ei sunt țigani argintărie, îl cunosc și nu e bine sa judecați, abi e un băiat de băiat, de mic voia sa își ajute familia, sa facă el bani, de mic se imbraca cu haine scumpe nu asa din prima cum cred unii ca să facă videoclipul papuci gucci, e un om bun și foarte bogat, ca de exemplu a vrut sa cumpere ceva din gucci și vânzătorul l-a chemat cu un părinte dacă vrea sa cumpere deoarece crezuse ca a furat bani din casa iar când a venit cu tatăl sau (care este de asemenea și șoferul sau personal când merge la concerte.) vânzătoarea a rămas socata ca la vârsta sa are atâția bani în posesie