| catalinarbore a întrebat:

Îmi caut un văr care este/era cu vreo 10 ani mai mare, născut și crescut la Sibiu cam prin 1948 - 50, a făcut școala generală și liceul acolo, locuia în piața din fața Bisericii Ursulinelor, mama sa era profesoară de geografie. Se mutase în București prin anii '70, se căsătorise și avea și o fetiță. Numele era Nicușor - i se spune "Dumi" de către unii apropiați. Nu mai știu de el de aproape 25 de ani. Aș fi curios să dau de el.

4 răspunsuri:
| anss23 a răspuns:

Incercati sa postati anuntul pe Facebook, cautati la categoria "grupuri" scrieti sibiu si o sa apara grupuri de sibieni si dupa ce intrati in ele postati intrebarea dvs. si rugati cat mai multe persoane sa dea Share.
Poate unele persoane din grup il vor recunoaste pe varul dvs. din descriere.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru a-l găsi ar fi mai indicat să apelezi la poliție. Acolo există o bază de date cu evidența populației și ai mai multe șanse să-l găsești.

| catalinarbore explică (pentru anonim_4396):

Din păcate ei vor mai multe date pe care eu nu le știu, în ciuda faptului că îmi este o rudă atât de apropiată. Toate legăturile noastre s-au rupt peste ani. Nici nu știu dacă mai trăiește!

| catalinarbore explică:

Mulțumesc pentru idee!