| anonima1309 a întrebat:

Imi e frica de mama. Tipa la mine fara motiv,ma injura,rareori ma bate dar imi e frica de ea, plang si nu am incredere in mine.

11 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Ia legatura cu cineva de la o asocatie pentru cazuri de genul gen Telefonul copilului, gasesti numere gramada pe net, si explica-le situatia, ei stiu ce masuri sa ia.
Sau discuta cu psihologul scolii.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

E nebună duo la pshihiatru.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Tu ce vârstă ai?

| Violleta2022 a răspuns:

Spune-i tatalui!

| danay72 a răspuns:

Vorbește cu ea când e calma și explică-i ce simți când te cearta. Nu o acuza, ci spune-i sentimentele tale. Dar vorbeste-i cu blândețe. Nu uita ca un răspuns blând îndepărtează furia.

| christall a răspuns:

Nu-i mai dati idei proaste cu fugitul de acasa. Nu aveti idee ce periculos e pe strada, pentru o fata singura. Vreti sa ajunga la produs? Draga mea, vorbeste cu ea, daca nu reusesti, vorbeste cu cineva care te poate ajuta, o profesoara, o ruda. Trebuie sa fii puternica si sa treci peste asta, nu trebuie sa accepti abuzul asta. Mama ta are probleme, NU TU!

| vafurferudinfatablocului2007 a răspuns:

Bate-o, dupa ei o sa-i fie frica de tine.

| maria425643 a răspuns:

Du te la alta ruda, gen bunici.

Răspuns utilizator avertizat
| Andreea91111 a răspuns:

Eu zic că nu ai avea de ce să nu ai încredere în tine! Cât despre mama ta, încearcă să vorbeşti cu ea şi să îi spui să nu mai facă lucrurile astea, poate îşi va da seama de ce simți.

| milenaherta a răspuns:

Eu cred ca ar fi mai bine sa fugi de acasa lasand un biletel unde ii spui de ce ai fugit si scrie-i sa iti lase un SMS cu ce parere are. Daca ai telefon nu il stinger ia-l cu tine. Daca nu ii pasa atunci du-te la un orfelinat. Asta o sa fie cea mai buna solutie. Succes