| polk a întrebat:

Imi poate descrie cineva o mama buna gen cat mai multe idei? Stiu ca e o intrebare foarte stupida, dar la mine e o treaba mai dificila cu "mama" ca nu prea am avut parte de asa ceva si nu pot scrie de la mine. Stiu ca vor fi probabil persoane care vor spune "scrie cum ti-ai dori o mama". Ideea e ca trebuie sa fac un fel de eseu in 2-3 pagini si nu am atatea idei. Un ajutor, va rog?

2 răspunsuri:
| sweetys a răspuns:

Mama mea. M.a ascultat cand am avut ceva de zis, nu m.a stresat cu invatatul, nu mi.a impus limite si mi.a dat libertate( poate prea multa), m.a trimis in toate excursiile posibile, mi.a dat o educatie destul de buna, dar fara sa ma preseze, nu m.a batut decat o data

| Alexand3ru1 a răspuns:

O mama buna, e aceea persoana care vorbeste calm, pe um ton cald, se preocupa de fiul sau. Poarta discutii cu fiul sau.
Il ajuta si il motiveaza cand acesta are nevoie.
Se preocupa pentru el in fiecare moment al zilei din viata sa si al lui.
Il intareste prin vorbe bune, il face sa gandeasca pozitiv chiar daca acesta trece prin clipe grele.