| Anonimulantisocial17 a întrebat:

În cateva luni împinesc 20 de ani si tot nu am iubita si deja incep sa devin foarte frustrat insa imi ascund frustrarile. Deja unele rude si-au dat seama ca vreau o iubita si etc(I-am auzit vorbind despre mine).Eu nu ma mai suport singur.La varsta mea ar trebui sa am deja o prietena iar eu tot singur. Nu mai am nici curaj sa mai vorbesc cu fetele din cauza catorva refuzuri.Ce sa fac sa fie bine sa imi gasesc o fata?

12 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Cauta in china o asiatica sa o aduci in Romania, o sa se bucure sa scape de comunismu lui jin ping - sau mergi in japonia sa traiesti acolo. In badoo am avut multe conexiuni cu japonezele, le plac europenii

| Violleta2022 a răspuns:

Cate fete ai agatat in viata reala si de cate ori ai fost respins?
Retine, am spus "viata reala" nu online, ca acolo este numai mistocareala si flirt, nimic real sau adevarat.
Cate ore pe zi le petreci afara din casa, intre oameni?

| cristi202 a răspuns (pentru Violleta2022):

L-ai omorit cu intrebarile astea! happy

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Te grabesti.
Cat timp esti disperat, nu se lipeste nimic.

| Drimmero a răspuns:

Tocmai ce ii spuneam cuiva ca relatiile au ajuns scopul vietii, nu trece o zi si apare alta intrebare de genul : ))
Traieste-ti viata, ai 20, nu 80, distreaza-te, fa ce iti place, nu are sens sa ramai blocat pe relatii, disperarea mai mult te ingroapa, asta asa ca un pont.

| johnnny123 a răspuns:

Vezi tu, fetele simt imediat disperarea la un băiat, și nu sunt deloc atrase de ea. În loc să fii disperat să-ți găsești o prietenă, mai bine ai depune eforturi să devii mai dezirabil.

Întreabă-te mai întâi ce ai putea să îmbunătățești la tine, nu sta cu ochii pe ceas să numeri minutele până când împlinești 20 de ani. Nu te cronometrează nimeni.

| Lukasssz a răspuns:

Frate esti tanar, mai ai timp.

| AnastasiaK a răspuns:

Nu e niciun fel de tragedie că nu ai iubită, indiferent de vârstă. Totuși, dacă tu ții neapărat să ai una și nu reușești, primul pas e să identifici cauzele.

Prima problemă ți-o voi spune eu: nu ai cum să câștigi la loto dacă nu joci. Adaptat pentru cazul tău: dacă tu nu vorbești cu fetele, nu o să vină nicio prințesă la ușa ta cerându-te de iubit.

Cât despre refuzuri, în mod clar te vei izbi de câteva. Crede-mă că li se întâmplă și celor mai doriți bărbați să fie refuzați. Uneori pur și simplu e problemă de compatibilitate. DAR dacă ajungi să ți se întâmple foarte des, cum am văzut că e cazul unora care mi-au sărit în cap mai demult pe aici după ce am zis că oricine poate să-și facă iubită și ca e extrem de ușor, atunci poți să iei în calcul altă problemă: așteptări nerealiste.

Ce înseamnă aceste așteptări nerealiste? E normal să ai niște pretenții și așteptări de la o potențială iubită și e clar că nu o să încerci cu orice fată îți iese în cale. Cu toate astea, trebuie să fii obiectiv când îți evaluezi nivelul tău în raport cu al ei, altfel vei avea tendința să le ignori pe unele crezând că nu-s de "nasul tău" și să alergi după altele care sunt mult peste nivelul tău, caz în care te vei lovi numai de refuzuri și vei ajunge să crezi, ca unii frustrați de pe aici, că femeile umblă doar după bani sau pătrațele sau cine știe ce idei ți-or veni.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sunt cu aproape 11 ani mai mare ca tine și tot singur sunt. Singur pentru că așa vreau eu, simt nevoia de o pauza. Iar pentru a-ți găsi o fata trebuie mai întâi sa îți câștigi încrederea în tine.

| Anuket a răspuns:

Înțeleg grija, dar las-o!
Axează-te pe muncă/studii și discută cu fetele dar astfel încât să rămâi cu ceva pe urmă, cum ar fi, dacă vezi că ceva deranjează pe 2 fete, eviți de altă dată.

| Iamforfun a răspuns:

Tu ai nevoie să cunoști cât mai mulți oameni, să îți faci cunoștințe. Până la a avea prietenă, trebuie să socializezi. Înscrie-te la un curs, dar nu online, mergi undeva unde poți să fii parte dintr-un grup. Fă o excursie dacă îți permiți. Cunoscând oameni, vorbind cu ei, o să te dezvolți.
Nu dispera și nu te axa doar pe găsit prietenă! Poate o să vină de la sine și o relație cu o fată.
Găsește-ti preocupări, pasiuni, hobbyuri. Un om ocupat este fericit.

| 2420 a răspuns:

Eu am 29 de ani și sunt virgin, nu am avut niciodată o prietenă și m-am resemnat deja în privința acestui lucru.

Arăt ca un copil la 29 de ani, lucrez într-o fabrică de asamblat piese electronice pe 1440 RON salariu lunar, nu am mașină deci este clar faptul că o fată nu are ce să vadă la mine.