| aristo1 a întrebat:

In caz ca ati avut parinti stricti, cum a fost afectata relatia intre voi si parintii vostri dupa ce ati crescut avand in vedere ca au folosit pedepse in educatia voastra?

5 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Părinții mei nu erau neapărat stricti, ci mai mult reci, distanți.Deci cumva si mai aspri, dar nu ma pedepseau.
După ce am crescut, tata s-a racit fata de mine mai mult fiind bărbat, iar mama ma îndrăgit mai mult.(Uneori parca eu sunt parintele si ei copii.)

| Yuoia a răspuns:

Perfecta!
Mi-am dat seama ca strictetea lor era pentru a ma educa si pentru a ma proteja. Fiecare copil cand ajunge parinte, face la fel. Dupa ani isi da seama si zice: iata am ajuns sa fac si eu ca parintii mei!

| GraniniCuPiersica a răspuns:

Mi-am dat seama ca nu am ce învață de la ei de mic copil știam ca dacă ascult de ei ori ies drogata ori alcolist ori curvar sau obsedată de bani așa ca am știu ca de mic trebuie sa stau cât Mai departe de așa oameni falși obsedati de bani și plini de urâ și invidie

| geoconda a răspuns:

Eu cred că un copil bun, are în spate părinți putin stricti. Acum nu poti sa interzici copilului să nu fie în rând cu lumea, ca doar un absurd ar face asta! Copilul, daca vrea sa ajunga ceva in viata si daca se vede in ce societate trăiește, nu se va lăsa ademenit de anturajul celor din jur, ci va munci pentru propriul interes. Eu nu am părinți chiar asa stricti, am Facebook, Instagram, imi permit chestii,. Având 16 ani, iti dai seama ca nu m-ar lasa sa ies cu băieții, si chiar eu gandesc ca e prea devreme si ca merita sa astept si sa imi trăiesc copilăria. Deci, nu iti fie frica. Părinții stiu ce e mai bine pe tru tine, iar daca sunt asa stricti cu tine, poate ca ei vad ca tu o cam iei pe arătură.
Fundă? happy

| Den1sa a răspuns:

Eu aveam parinti stricti, relatia dintre noi fiind buna avand in vedere ca nu foloseau pedepse iar in general ma lasau sa fac ce vreau dar in legatura cu anumite aspecte erau total contra, nu am avut niciodata Instagram, Facebook sau alte prostii din astea, zici ca eram izolata de tot ce se intampla in exterior dar asta m-a dus ca la 14 ani sa incep sa fac banii mei, sa-mi formez o cariera si asta e mult mai bine de cit sa pierzi tipul degeaba.