| VANTE a întrebat:

In opinia voastră cam care ar fi varsta "corespunzatoare" pentru a iti întemeia o familie? Nu vreau sa ajung sa am 30 de ani si sute de pisicilaughing

26 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Cind te lovește dragostea, nu mai contează varsta. Totul e sa fie cu cine trebuie.
Și ce dacă la 30 și sute de pisici, dacă ei ii vor place pisicile? happy

| mgtow a răspuns:

20 22 / copilul are parintii tineri. Ai mei au 52, am prins viata cand aveau 22. Ma bucur ca sant sanatosi si traiesc, cu cat mai tarziu faci copii cu atat mai naspa e pentru el pentru ca mori mai devreme si el va fi mult mai tanar.

| ania a răspuns:

Dupa 18 oricand.

| AdelinaC a răspuns:

Pai in jur de 25-30 pentru ca daca iti faci familia mai batran, nu o sa te bucuri suficient de copii si nu o sa ii mai poti ajuta la treaba.
Eu am 28 de ani si ma cam grabesc sa adopt un copilas sa imi fac familia mea pentru ca timpul trece repede si copiii au nevoie de o mama mai tanara, nu una mai in varsta si demodata

| sierra1 a răspuns:

Tu de fapt intrebi de pomană pentru că deja sugerezi răspunsul: "Nu vreau sa ajung sa am 30 de ani "

așa că "intrebarea" e inutilă

| Drimmero a răspuns:

E varsta potrivita, perfecta as putea spune. Pana la varsta aia experimentezi, lucrezi, iti faci o cariera, te ocupi de pasiuni, adica e o etapa peste care nu trebuie sa sari pentru ca e necesara, dupa varsta aia cam e timpul sa-ti faci o familie (daca iti doresti ca poti bine merci sa continui asa). Eu unul sunt trecut putin de 25 si inca nu ma vad sa am familie sau copil dupa acum, simt ca inca mai am etape de parcurs, dupa 30 ma voi gandi, cam pe atunci e momentul, mai am de baut laptic si golanit.

| Catrice a răspuns:

Pai ia și te mărită, ce mai stai.

| VANTE explică (pentru Catrice):

Dacă eram băiat m-as fi însurat dar din pacate sunt fatălaughing

| Catrice a răspuns (pentru VANTE):

Huo hater, am văzut după sad

| Frank51 a răspuns:

25-35.

| raMLesS a răspuns:

28-30 e varsta ideala.
Omule, pana la varsta aia ai de golanit, ai de trait, experimentat si invatat cum functioneaza lumea.
Bucura-te de perioada asta de singuratate, n-ai copii, n-ai griji pe cap, poti sa bei, sa umblii cu fete/baieti la ce ora vrei tu si cand vrei tu ca nu se ia nimeni de tine.

| JOHNtheADVISOR a răspuns:

Teoretic de la vârsta majoratului în sus. Însă trebuie să fi pregătit/ă pentru asta.Și să întâlnești persoana potrivită și hotărâtă. Trebuie apoi să îți dorești cu adevărat asta. Când ai de gând să îți întemeiezi o familie,trebuie să conștientizăm că asta implică responsabilitate,un angajament, dăruire, devotament unul față de celălalt.
Căsnicia = Echipă
Așa trebuie amândoi să vedeți această uniune.Să vă sprijiniți unul pe altul atât la bine, dar mai ales la greu.El să însemne totul pentru tine, tu să însemni totul pentru el.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am 32 de ani și 2 pisici în custodie comună. Sincer, am un amic ce s-a însurat la vârsta de 25 de ani.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Între 24-31 zic eu că e vârsta cea mai potrivită pentru a avea copii. Se pot face și mai devreme dar sunt șanse mici să-ți permiți financiar vorbind o familie la o vârstă fragedă. Desigur se poate și mai târziu dar din punctul de vedere al sănătății atât a copilului cât și a părintelui, tinerețea e un avantaj. Nu e foarte plăcut să devii părinte la 50+ ani iar când copilul abia intră la liceu tu să fii deja pensionar.

| badpanda a răspuns:

Cineva trebuie sa aiba grija si de pisici.

| 09Daniel20Botezan70Psihologie70Psihiatrie90 a răspuns:

Salutare! big grin La orice vârstă! happy Când simți și când găsești persoana potrivită. "Dragostea adevărată asteaptă" happy, am citit undeva, deci iubirea nu tine cont de vârstă. Multă sănătate! happy Funda? big grin laughing

| SmaraldAlbastru a răspuns:

Vârsta "corespunzătoare" poate fi chiar cea de 30. Există ceva experiență de viață, vezi lucrurile cu un ochi mai critic și nu te arunci cu capul înainte ca orice puștoaică.

| gabriel2004o a răspuns:

Pai asta decizi tu în funcție de cât de bine te-ai înțeles cu partenerul în ultimii ani, de venit(sa nu va mănânce șobolanii), de condiții(sa nu dormi la 30 de ani acasă la mama ta)
Și dacă poți sa crești în venit pentru a face loc și copilului

| existential a răspuns:

Nu exista o varsta corespunzatoare. Iti dai seama singura cand este momentul sa te mariti, dupa propriile tale criterii - nivelul tau de trai, al lui, nivelul de dezvoltare interioara, felul relatiei, planuri de viitor, timp liber, etc.
Cat despre capacitatea de a duce o sarcina, depinde de femeie. Asta o poti discuta cu un medic. Sunt femei care fac copii si la 40 de ani.

| Morbid a răspuns:

Cand gasesti Persoana potrivita.
Oho Mai bine pisici decat un bou acasa.

| FantasyBoy a răspuns:

18-23 de ani.

| IhNomUhNitPARIS a răspuns:

Bună.
În momentul când începi sa fi mai matur, mai serios și responsabil atunci te poți gândi la acest lucru, și desigur când ești stabil emoțional, financiar, când ai un job stabil în asa mod sa îți permiți sa ii cumperi soției și copilului strictul necesar.

| Design2021 a răspuns:

Varsta ideala este varsta la care simti ca vrei sa faci pasul asta. Nu exista o cifra, nu mai suntem pe vremea lu' mamaie!

| MirceaCal a răspuns:

Parca 30 ar fi cine stie ce varsta inaintata...

| VANTE explică (pentru MirceaCal):

Eu doar am dat un exemplulaughing stiu ca 30 e o vârstă minunata doar că as vrea cam repede să imi iau "zborul" de lângă ai mei vreau să am un copil încă cat sunt răbdătoare că dacă depășesc 30 deja e cam greulaughing

| jdavy209 a răspuns:

25-30 cred