| IntrebareRusinoasa a întrebat:

In urma cu cateva luni m-am mutat cu iubitul meu dupa certuri continue cu familia, nu a fost interesat de a ma lua in spatiu si doar la inceput imi spunea cat de frumos ar fi sa stam impreuna. Am lucrat in mai multe locuri (momente in care imi spunea cat sunt de nasoale si ca sunt mai buna de atat), a reusit sa ma convinga sa demisionez, m-a convins ca nu stiu nimic de la viata si ca nu sunt buna de nimic iar acum imi spune ca in momentul in care se va plictisi de mine voi zbura din casa! Ce pot sa fac in aceasta situatie? Nu stiu unde sa ma duc, iar acum nici nu mai stiu ce vreau de la viata. Va rog sa ma ajutati cu macar un sfat.

13 răspunsuri:
| Endoryus a răspuns:

Iubitul tau pare genul ala de retardat mintal care ar trebui sa stai la mare distanta de el. Cauta si tu un tip mai normal. Sunt destui.

| Panamax a răspuns:

Atragi in viata ta persoane ciudate.Trebuie sa te vindeci si abia apoi sa cauti pe altineva.

| TheMadKing a răspuns:

Pai ar fi bine sa il dai dracu de iubit impacate cu familia, ii rogi sa stai la ei iti gasesti alt loc de munca si devii mai independenta. Bafta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gaseste-ti de munca, si te muti singura, sau inapoi acasa

| Emma30555 a răspuns:

Tu nu te mai lasă niciodată pe mana altei persoane, asta sa fie ca o lecție, ai renunțat la tot pentru vorbele unui bărbat. Și dacă era bun el ca om, din principiu nu trebuia sa faci asta, pentru ca viata ta deciziile tale îți aparțin ție. Evita sa fii dependenta de cineva, nici emoțional nu trebuie sa depinzi de nimeni. Pe undeva e de așteptat sa se întâmple asa căci dacă era un băiat bun nu era nevoie sa te cerți cu ai tai, ei s ar fi bucurat pentru tine, și dacă renunțați la job era bine sa ți fi găsit altceva mai bun. Toate astea numai contează dar trebuie sa realizezi unde ai greșit și sa nu mai repeți. Încearcă sa fii independenta. Părinții te vor iubii necondiționat de cele mai multe ori pe când un bărbat e cale lunga pana sa ajungă sa te iubească în acest fel. Împacă te cu ai tai, găsește ți un job, fii stăpâna pe viata ta. Cum ai trăit fără el pana sa îl cunoști vei putea trai și de acum înainte, încearcă sa nu ramai blocata în aceasta relație, sau dacă totuși vrei sa ramai cu el, găsește ți un job și împacă te cu familia

| Bizon95 a răspuns:

Evident ca in afara de a iti gasi un job din care sa te intretii,
singura solutie este sa te rogi de familie sa te primeasca inapoi

si ar trebui sa faci asta cat mai curand, IMBECILUL ala o sa te de-a afara mai devreme sau mai tarziu, e clar ca e o jigodie de rahat

si asta e viata, pana nu te frigi nu inveti, cel putin nu cu adevarat

| Violleta2022 a răspuns:

Mergi acasa, la familie si cere-le iertare pentru comportamentul tau, rugandu-i totodata, sa te primeasca inapoi.
Ia-ti alt servici si ia-ti viata in maini, ca statul dupa unul care te ameninta si te santajeaza cu datul afara, nu -i o optiune de viitor.
Daca te-ar fi iubit, as fi inteles pentru cine te sacrifici, dar tot comportamentul lui, a denotat un profitor, care a avut nevoie de muiere in casa, sa-l spele, calce, sa-i faca curat si de mancare si sa-i dea pasarica, cand are el pofta.
Nu-i nimic, inveti din greseli si nu le mai repeti niciodata.
Vezi ce bine era daca asculatai de parinti?
Azi nu erai in situatia asta!

| mihai69 a răspuns:

Să fii fericită că (încă) nu te-a pus „la produs" pentru el!
Fugi tu înainte să „te zboare" el. Nu cred că ai tăi să nu te reprimească, deși o să cam bombăne (pe bună dreptate).
Să-ți fie învățătură de minte. Data viitoare când vrei să scapi de acasă, îți găsești mai întâi un job ca lumea, apoi un loc al tău (gazdă, chirie, verișori etc.) unde să stai măcar o vreme până poți mai mult și abia DUPĂ asta te poți combina cu alt tip.

| GirlOnline81 a răspuns:

" Nu știu unde sa ma duc" nu este un motiv pentru a sta intr-o relație fără viitor.

| Freya1 a răspuns:

Du-te la munca pentru ca nu te poate obliga sa nu mergi si mutate singura.
Nu stiu cum e nu ai constientizat ca isi bate joc de tine si nu ii pasa nici cat negru sub unghie.

| mgtow a răspuns:

Ai servici sau nu? Cautati un post si strange bani de chirie sa ai unde pleca

| AliGab a răspuns:

Te impaci cu familia ta si il lasi pe fraier

| sofisis a răspuns:

Ieseam pe usa in secunda doi. Preferam sa ma duc cu coada intre picioare la ai mei decat sa isi bata joc un retardat de mine,. Pleaca scumpo. Nu te asteapta absolut nimic bun cu el.