| TzuTzuu a întrebat:

Incerc sa cuceresc un baiat. Imi bate apropouri ca vrea sa fie cu mine dar nu vreau asta. Vreau sa imi arate ce simte pentru mine. In pauze ma cheama afara dar nu ma prea baga in seama pentru ca e timid big grin. Daca ma suna si nu ii raspund sau nu aud telefonul insista. Uneori as vrea sa-l fac sa se apropie de mine mai mult dar nu stiu cum. Ma ajutati? Niste sfaturi va rog? Cat mai repedebatting eyelashes

3 răspunsuri:
| simiy a răspuns:

Daca vrei sa vezi ce simte pentru tine nu poti altfel decat sa aveti o relatie chiar si de amicitie, daca nu va intalniti sau nu vorbiti nu stiu cum ai putea observa sentimentele lui. Daca sti ca vrea sa fie cu tine si crezi ca e timid atunci incearca sa-l ajuti un pic, fa si tu o jumatate de pas ca sa nu zic sa faci tu primul pas. Asculta-ti instinctele.

| TzuTzuu explică (pentru simiy):

Cum sa-l ajut?straight face

| simiy a răspuns (pentru TzuTzuu):

De exemplu daca vezi ca se uita la tine si vrea sa spuna ceva dar nu are curaj spune tu ceva, orice, intreaba-l ce ora are sau ceva sa intri in vorba cu el. Spune-i ca te plictisesti si nu ai ce face dupa ore ai iesi la o plimbare dar nu ai cu cine chestii de genul sa isi dea seama ca poate sa te invite undeva.