| pandispanpufos a întrebat:

Intr-un divort pe cine ar trebui sa alegi chiar daca amandoi parintii au fost ok?

10 răspunsuri:
| romeo78 a răspuns:

Într-un divorț, copilul nu ar trebui pus să aleagă, dar nici privat de prezența unuia dintre părinți.
Dar, indiferent de alegere, dacă copilul este destul de mare, trauma este destul de mare și vor exista probleme pe viitor, mai ales sufletește.

| JicaContra a răspuns:

Sincer, i-as lua la palme pe amandoi si i-as pune pe ei sa decida
nu tu sa alegi pe unul si celalalt sa se simta insultat si dat la o parte

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe cine simti tu! Imi pare rau ca esti pus/ă intr-o asemenea situatie sa alegi intre părinți crying

| Vikaa a răspuns:

Vezi care te-ar putea avantaja mai mult, eu l-as alege pe tata ca m-a ajutat mai mult si m-a facut sa ma simt iubita.

| viavo a răspuns:

Salut! Incearca sa afli adevaratul motiv al divortului si cel care este vinovatul real al situatiei si exclude pe vinovat. In general cel vinovat nu se gandeste la familie si la consecintele unei despartiri sau unui divort.

| pandispanpufos explică (pentru viavo):

Mama prin firea ei este foarte geloasa. Ea crede ca a inselat-o tata, dar ea nu l-a prins cu cineva sau nu a vazut nici un mesaj.

| viavo a răspuns (pentru pandispanpufos):

Complicat, fara a stii sigur

| Yrem3119 a răspuns:

Pe cine simti tu. De cel care esti mai apropiat/a ...banuiesc ca e o decizie destul de grea pentru tine, dar..Asculta ti inima!

| Hannah06 a răspuns:

Trista situatie, dar banuiesc ca pe mama ta...

| pandispanpufos explică:

Ii faza ca mai am o sora care vrea sa se duca cu mama, dar ea are 18 ani.