| Lightrose a întrebat:

Intrebare pentru baieti:
Sa zicem ca prietena voastra s-a suparat pe voi pentru ca sunteti plecat aiurea(sa-l duceti pe varul nu stiu unde, pe matusa, pe bunica, etc)ce ati face in situatia asta tinand cont de:
-faptul ca nu aveti un loc de munca(iar unul din motive ar putea fi ca nu aveti timp sa va cautati pentru ca mereu rudele va cer o favoare)
-iubita simte ca o neglijati si ca o considerati un obiect
-pe iubita o apuca nervii cand trebuie sa fiti plecat, ea vrea sa va despartiti dar voi nu doriti acest lucru
-in viata amoroasa, nu e deloc liniste tocmai datorita acestor favoruri pe care le faceti rudelor, iar asta o face pe iubita sa renunte la casatorie
Ma poate ajuta cineva sa inteleg?

3 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

120% de acord cu VirusTPU. Despărţire tati.
Totuşi sunt câteva aspecte care nu se potrivesc cu mine: Eu nu-mi suport rudele aşa că în mod cert n-aş face favoruri repetate pentru nicio rudă.
Iubita mea n-ar face niciodată istericale pentru că trebuie să plec. Iar dacă ar face-o probabil ar ieşi rău tare căci la urma urmei e viaţa mea şi eu aleg ce fac cu ea, nu ea!
Şi, în plus, mie mi s-ar rupe teribil dacă renunţă la căsătorie întrucât eu nu doresc să mă căstoresc niciodată. Concubinajul e perfect pentru mine. Spre norocul meu, nici iubita mea nu crede în pseudo-instituţia căsătoriei.

Ţi-am spus astea tocmai pentru a-ţi explica de ce îmi este greu să mă pun în acea postură. Totuşi, presupunând c-ar sta lucrurile aşa, tot la despărţire aş recurge.
Dacă eu vreau să frec menta şi să ajut rudele în loc să muncesc, cine e ea să se opună alegerilor mele?!

| Mentaaaaa a răspuns:

Buna! Eu sunt fata dar cred ca te pot ajuta pentru ca oricine ar face asta cred eu (sau cel putin oricine care isi iubeste cu adevarat iubita ). As renunta la favorurile facute rudelor... inteleg ca trebuie facute si ele dar sa iti ocupe tot timpul? Asta e prea de tot... Plecati pentru 1 sap intr.o excursie si uitati de griji daca nu ai destui bani ca sa mergi intr.o excursie la o cabana sau un hotel mergeti cam 3 zile cu (,) cortulwinking sa.i arati ca ti.ai facut timp si pentru ea :d

| ozulll a răspuns:

Nu te mai vrea. sau are pe altcineva, dar stie ca acasa e persoana care ii ofera siguranta