| Allhambra a întrebat:

Intrebare pentru baieti. V-ati casatori cu o tiganca daca ar fi ok din restul punctelor de vedere?

Răspuns Câştigător
| Allhambra explică:

Logodnica mea e din Jamaica și e mulatră. Urmează să ne căsătorim.
Și dacă ar fi fost țigancă era acelaș lucru.
Iubesc și mă căsătoresc cu persoana.
Nu cu etnia, rasa sau culoarea.

28 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu, unicul avantaj ar fi ca satra ei sare cu sabiile pe dusmanii mei in caz de probleme, dar ce nu e misto (vine satra in casa mea, zgomot chefuri tiganii) mai bine nu, cand ai bani, masina misto iti permiti multe femei si plimbari

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu

| Ramo024 a răspuns:

Atunci când spui " ok din restul punctelor de vedere", tu consideri un minus faptul că este țigancă. Nu ar trebui să existe discriminare.

Răspuns utilizator avertizat
| Ramo024 a răspuns (pentru AMATTO):

De exemplu: Citez: "Prietena mea este țigancă. Vreau să mă căsătoresc cu ea. Eu nu am prejudecăți în ceea ce privește etnia ei. Este ok din toate punctele de vedere. Ce părere aveți?"

Răspuns utilizator avertizat
| Drimmero a răspuns:

Da, de ce nu. Dar nu cu o d-aia din corturi.

| SilentRain a răspuns:

Muți ar zice nu, dar dacă ar întâlni una frumos și educată nici nu ar mai sta pe gânduri laughing
Tipic masculin
Bine argumentat AMATTO

| FilosofulDepresiv2022 a răspuns (pentru SilentRain):

Unde ai vazut tu tiganci frumoase?

| FilosofulDepresiv2022 a răspuns (pentru SilentRain):

Sau educate?

| SilentRain a răspuns (pentru FilosofulDepresiv2022):

Pai spre surprinderea ta am întâlnit câteva, chiar daca pare inexistente fetele de genul
happy
Hai sa nu generalizam că nu își are rostul

| cristimihailov a răspuns:

Salut,

Desi citesc raspunsuri pozitive de la mileniali aici, raspunsul meu ar fi diferit.

Te casatoresti cu ea. E adevarat, poate vei sta cu ea in brate, in pat sau la masa.

Dar ea vine cu o familie. Care are matusi si unchi. Si fiecare din ei inteleg altfel traditiile. Si au pareri diferite.

Cand te casatoresti cu o persoana, te vei casatori si cu familia ei. Si acolo sunt problemele.

Fa-ti un bine si uita-te bine. Sa fie clar totul.

Pe urma e mult miai dificil sa divortezi. Sunt implicatii culturale pe care nu le doresti.

Si iti spun din experienta unor prieteni de ai mei. Doi la numar.

Invata de la altii ca altfel o sa inveti greu pe cheltuiala ta.

Răspuns utilizator avertizat
| cristimihailov a răspuns (pentru AMATTO):

Ba da,

Viata e mirifica, societatea e magnifica.

| Goete a răspuns:

Cum adica ok din restul punctelor de vedere?
Adica a fi tiganca nu e ok? Pentru ca noi nu suntem?

| Allhambra explică (pentru Goete):

De ce intrebi, ti se pare ca toată lumea accepta etnia asa fara nici o problema? Sau e mai ok sa ne ascundem dupa deget si sa nu recunoastem adevarul?

| Zuzu1991 a răspuns:

Vine Freida Pinto la mine, acum, in urmatoarele 10 secunde si ma cere in casatorie, URLUUUUUU DE FERICIRE!

e indianca si nu tiganca... CUI II PASA?!? tongue

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns:

In nici un caz. Sangele apa nu se face si stim toti cum sunt tiganii

| Mirel4412 a răspuns:

Daca in timpul liber nu vinde oale pe strada cred ca e o femeie ok

| FilosofulDepresiv2022 a răspuns:

Nu!

| JOHNtheADVISOR a răspuns:

Tot ceea ce contează este caracterul, felul cum se comportă atât cu mine cât și cu cei din jur, dacă întrunește aceste aspecte pentru mine este perfectă.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

NU exista tigani ok. Toti sunt la fel...

| Paul754880338 a răspuns:

Rasismul sau mai precis xenofibia este doar o forma discret afisata dar cu rezultate ferme. Aceasta are ca scop sa tina oamenii departe unul de altul, sa fie mai suspiciosi, mai putin comunicativi pe aceasta diagonala a etniei, astfel devenind ocupati si mai usor de manipulat, de expusi suferintei si evident mai putin fericiti.

| InYourPants a răspuns:

Niciodata

| Daz01 a răspuns:

Da! Etnia, religia sau rasa nu te fac inferior sau mai puțin ok.

| M1989 a răspuns:

Ok...din ce puncte de vedere?

| M1989 a răspuns:

Care ar fi restul punctelor de vedere?

| AleXBuse a răspuns:

Frumusica cat de cat, sa stii sa gatesti, nu ma bate la cap, sex periodic, si te-ai facut cu un partener pe viata, fie tiganca, fie romanca. E extrem de usor sa faci un barbat sa te placa, iar ca femeie este PATETIC sa esuezi in a face asta.