| Aldutssss31 a întrebat:

Intrebare pentru cei care aveti sau ati avut copil mic(până în 2 ani).Cam cât ati cheltuit pe cheltuielile lunare? Aici ma refer la scutece, lapte praf (nu voi alapta), hainute, biberoane, medicamente, nu includeti patul si caruciorul.Ati cheltuit mai mult până sa meargă la cresa sau grădinița sau de acolo încep cheltuielile mai mari?

2 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Nu am copii, dar tin sa iti spun ca nu trebuie sa iti mai faci chiar atâtea griji.Copilul tau va bea lapte de la tine daca vrei sa fie sănătos și sa iesi si tu mai ieftin, plus ca un bax de pampersuri nu e asa scump.Hainute sunt si la pepco la bani putini, iar un samponel sau un sapunel nu e o avere si oricum nu il consumi cu el tot într-o lună.Ca sa nu mai vorbim ca cu 10 lei iei două pachete de șervețele umede de iti raman sa te ștergi si tu.
Ce iti mai trebuie e o cadita, dar in rest sunt copii ce au crescut si cu mai putin de atat, iar el până la 2 ani are alocație de vreo 400 de lei.A da si e asigurat.

| Vântulalb a răspuns:

De ce nu vei alapta? Am vazut o intrebare unde vrei sa opresti lactatia.
Orice cheltuiala creste odata cu varsta copilului.