| Ager1977 a întrebat:

Intrebare pentru fete!
De ce preferati ..majoritatea să fiti intr-o relatie cu cineva mai indiferent și care v-ar lasa in orice moment, față de unul care e mult mai atent si grijuliu cu voi?
Am vazut multe cupluri ce sunt impreuna doar de vazul lumii, prietenilor! Dar iubire ciuciu! In public zambiti iar in locuinte vă certati și urâți unul pe altul!

14 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Lumea e data peste cap. csf nai csf

| RAY a răspuns:

Pana cand dau de ceva mai bun stau si ei cu cine pot, un fel de compromis rational

| Mosotti a răspuns:

Iti explic eu ca fetele o sa zica ca asa le place, dar nu o sa stie sa-ti zica si de ce. Pentru ca ele sunt facute sa fie atrase de barbati puternici, stabili, bazati, iar astia sunt cam rai, mai nestatorinici, nesufletisti. Adica astia in trecutul indepartat erau capabili sa apere familia, femeia, sa nu le ia altii mancarea si restul. Asa ca au fost adaptate sa fie atrase de din astia, de barbati ale caror figura inspira aceste trasaturi masculine, iar cum astea vin la pachet cu.indiferenta, rautate, mistocareala, nestatornicie, de aia le place de din astia fara sa vrea. Unu care e atent si grijuliu nu are caracteristicile masculine dure, iar creierul femeilor nu ii valideaza ca barbati atractivi, figurile lor nu inspira trasaturile alea, asa ca..aia e. Ca dovada ca nici lor nu le convine, dar nu ele aleg de cine sa fie atrase!

Adica cu alte cuvinte sunt atrase de aia ai dracu fara sa vrea, ca doar aia ai dracu in trecut isi faceau treaba pentru ce aveau nev femeile, si deci ele trebuia sa simta atractie pentru acel tip de barbati pentru perpetuarea speciei.

| Bizon95 a răspuns:

Ce preferi, sa te duci singura la un botez in familie si sa se uite toti la tine ca la urs ca nu mai esti asa de tanara si nu esti in stare sa iti gasesti un baiat cu care sa ai o relatie

sau sa te duci cu unul de care te desparti a doua zi, dar or sa zambeasca toti si o sa te felicite

deci, atat timp cat nu gasesti baiatul potrivit, orice chestie de complezenta e mai bine decat nimicwinking

| Ineys a răspuns:

Pai altfel "rade" prietenele de ele. "Ahaha, ce-ai facut fa, nu te intelegi bine cu ala? Ahaha."

Pe Facebook/Instagram si afara din casa trebuie sa dea bine relatia ca altfel... e jale. A, si trebuie sa ai neaparat relatie, ca singura e si mai jale. "Ahaha ce-ai facut fa, n-ai gagic? Saraco!"

| brokxy a răspuns (pentru Ineys):

E enervant toti isi pun poze pe Facebook ca, ce mult se iubesc. De parca noi nu am sti ce e o relatie.
Vad ca o relatie nu mai e ceva normal ci a devenit ceva demn de lauda

| brokxy a răspuns:

Logica fetelor : 1. el e indiferent dar are patratele e frumos, e bun
2.ce baiat cuminte si romantic, dar e cam uratel. laughing laughing
oricum toti vrem un partener cat de cat atractiv dar faza e ca unele fete sunt. FOARE FOARTE pretentioase

| anonim_4396 a răspuns (pentru brokxy):

E normal sa fii cat se poate de pretentios. Ai nevoie de cineva pe care-l vezi perfect, nu doar bun. Cat timp ii gasesti minusuri, nu e aleasa/alesul.

| brokxy a răspuns (pentru anonim_4396):

Adevarat

| anonim_4396 a răspuns (pentru brokxy):

Pai si atunci? Ca ziceai ca-s prea pretentioase, dar esti de acord ca asa trebuie sa fie.

| brokxy a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu ma razgandesc din 10 in 10 minute LOL

| christine99 a răspuns:

Si baietii atenti si grijulii unde se ascund? Hai las-o. r/niceguys/

| Ager1977 explică (pentru christine99):

Eu sunt! Pup

| anonim_4396 a răspuns (pentru christine99):

Nu cred ca se ascund, doar ca probabil esti tu asa:
https://imgur.com/a/mIaVRX7