| anonim_4396 a întrebat:

Întrebare pentru oricine: Eu am trecut prin multe relații... dar toate au fost la fel. Mincinoase, arogante, orgolioase, etc. etc. Credeți că ar fi normal să mai încerc când știu că și așa nu am șanse cu nimeni și stau în casă toată ziua?

16 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Daca nu incerci poti sa duci o viata mai buna facand chestii care nu se pot face intr-o relatie sau mergi pe ideea ca risti si cine stie de ce dai. Lumea de fel accepta sa traiasca cu minciuna in viata altfel nu ar exista nicio relatie

| darrio2007 a răspuns:

In cazul ăsta ar cam trebui să te analizezi si pe tine.

| RAY a răspuns:

Asta ma intreb si eu, eu ma axsez pe obiectivele mele, asa sunt fetele ce sa faci

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Asta fiindcă încerci. Încearcă să te ridici de pe scaun. Dar să nu te ridici, doar să încerci.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Normal ca este normal sa incerci. Pana la urma, ce alternativa ai? Aia e, ai dat de astfel de persoane. Te asigur ca nu exista doua persoane identice in lumea asta.
Ba ai sanse, nu te descuraja.

Bafta!

| SilentRain a răspuns:

Încearcă sa îți faci o analiza propie, s-ar putea putea ca la tine sa fie problema
Dacă renunți sa mai cauți, sunt șanse destul de mici ca să lovească una buna de tine

| cristimihailov a răspuns:

E ok sa gandesti so asa.
E o decizie personala cand incepi sa faci ceva activ sau astepti ca totul sa fie bine.

Repetand acelasi lucru si asteptand rezultate diferite... s-ar putea sa dureze mai mult.

| StrongHeart a răspuns:

Daca incepi ziua gandind asa, ce crezi ca o sa se schimbe? O sa te invarti in acelasi cerc si o sa intalnesti acelasi tip de oameni si o sa fii mizerabil si o sa te urasti pe tine insuti.
Ar trebui sa lasi in spate ce s-a intamplat in trecut si sa-ti spui "hei, de data asta o sa intalnesc o persoana speciala si o sa fie grozav" si apoi sa actionezi.
Statul in casa aduce depresia, iesi in lume si cunoaste oameni noi, fa ceva bun cu viata ta si gandeste-te asa "nu trebuie sa fie la fel cum a fost pana acum, chiar daca ultimii 20 de ani au fost la fel, nu trebuie sa fie si urmatorii 20, hai sa fac urmatorii 20 de ani cei mai frumosi ani din viata mea". Sper ca te-am ajutat

| RedXMaFi a răspuns (pentru StrongHeart):

Asta este și ideea, stau in casă fiind că sunt depresiv din realții anterioare. Nu spun că nu am tupeu sau că nu știu să-mi fac prieteni dar acele relații mai vechi m-a făcut să îmi pierd încrederea în persoane de sex opus

| Digikey a răspuns:

Exteriorul reflecta interiorul. Celelalte persoane cu care interactionezi doar iti arata propriile defecte ca in oglinda.Deci mingea este la tine in teren.

| CleanHeart a răspuns:

La sfarsit ai folosit cuvintele gresite, nu zice ca nu mai ai sanse cu nimeni pentru ca nu ai de unde sa stii plus ca toate dezamagirile astea nu ar trebui sa te faca sa renunti la dragoste, dupa persoanele nepotrivite o sa vina persoana potrivita

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu incerca, ci treci direct la actiune.
da, continua sa iesi la intalniri si sa cunosti persoane, pana la urma vei gasi pe cineva potrivit pentru tine

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dar oare de ce atragi astfel de persoane nocive în jurul tău?
Încearcă pe viitor să fi atent la persoanele pe care le cunoști, intuiește mai bine care e felul lor de a fi, cum gândesc, dacă relația voastră de prietenie are un decurs bun sau se va termina ca toate celelalte.

Poate asta atragi, ar trebui să cercetezi problema și să te întrebi de ce. Sau poate așa ai tu senzația, observi o fațetă a realității în care domină minciuna, aroganța, orgoliul.

"și stau în casă toată ziua" - Pasiuni, hobby-uri, dorința de a socializa ÎN REALITATE? Dacă nu le ai, lucrează la asta. De fapt ai alte probleme. Eu zic să mai încerci să guști din viață.

| Tokyo44 a răspuns:

Trebuie sa mai încerci. Vei veni și norocul peste tine!

| eamrle a răspuns:

Da, incearca, intr-o buna zi vei gasi pe cineva...
S-ar putea sa te ajute:
https://dinviata.com/cum-sa-ai-o-relatie-de-lunga-durata